fbpx

Koolitus: ETF-ide meistriklass

ETF-idest ehk börsil kaubeldavatest fondidest on saamas enimkaubeldav väärtpaberite liik. ETF-e kasutavad nii erainvestorid kui ka professionaalsed varahaldurid ja seda nii lühiajaliste kauplemisnägemuste võtmiseks kui ka pikaajaliseks investeerimiseks. Vaatamata ETF-ide laiale levikule ei ole tegu kaugeltki mitte lihtsate väärtpaberitega. Kuna ETF-id on oma olemuselt kombinatsioon börsil kauplevast aktsiast ja traditsioonilisest investeerimisfondist, nõuab ETF-idest aru saamine mõlema eelnimetatud väärtpaberi põhitõdede mõistmist. Sellele lisandub veel indekseerimisega seotud eripära.

Käesolevaga on rõõm teada anda, et koostöös Äripäeva Akadeemiaga leidsime ühe sobiliku vormi, kuidas ETF-e puudutvaid teadmisi ja oskusi investeerimishuvilistele tulemuslikult edasi anda. Selleks on 1-päevane täispikk, põhjalik ja praktiline koolitus/töötuba.

ETF-ide meistriklass 9. detsembril Tallinnas

ETF-ide meistriklass keskendub börsil kaubeldavate fondidega seotud põhitõdede ja spetsiifika selgitamisele. Tegu on esimese eestikeelse praktilise süvakoolitusega ETF-idest. Teoreetilistele koolitusosadele järgnevad harjutusülesanded, mis võimaldavad õpitu koheselt praktikasse rakendada. Koolitusel osalenud saavad kaasa ka mitmed vajalikud abivahendid ETF-ide analüüsiks ja oskuse neid tööriistu edaspidi iseseisvalt kasutada.

Koolitusele on oodatud nii alustavad kui juba kogenud investeerimishuvilised, investorid ja portfellihaldurid, kes soovivad edaspidi ETF-idesse investeerides teha kaalutletud ja struktureeritud analüüsile baseeruvaid investeerimisotsuseid.

Koolituse eesmärk on anda piisavalt detailsed ja praktilised teadmised ning oskused ETF-idest viisil, mis võimaldab osalejatel edaspidi iseseisvalt ETF-e analüüsida ja valida neist omale sobivaimad.

Koolituse läbinu:

 • orienteerub nii inglise- kui ka eestikeelses ETF-idega seotud terminoloogias;
 • omab ülevaadet ETF-ide toimimisprintsiipidest;
 • oskab lugeda ETF-i faktilehte ja saada sealt kätte investeerimisotsuseks vajaliku info;
 • saab kaasa ETF-ide analüüsimiseks vajalikud abivahendid ja oskuse neid iseseisvalt kasutada;
 • on kursis analüüsimetoodika ja viisidega, kuidas kombineerida eri ETF-e ühte investeerimisportfelli;
 • omab ülevaadet ETF-idesse investeerimisega kaasnevatest peamistest riskidest;
 • teab, kust ja kuidas leida ETF-e puudutavat infot;
 • oskab valida enda soovidele ja vajadustele vastava börsil kaubeldava fondi.

Koolitus toimub laupäeval 9. detsembril algusega 10:00. Planeeritud lõppaeg on kell 17:00. Toimumiskohaks on Äripäeva Akadeemia aadressil Vana-Lõuna 39/1, Tallinn.

Koolituse detailne programm on leitav Äripäeva Akadeemia lehelt.

Sooduskood dividendinvestor.ee lugejatele

Kuna ETF-ide koolituse võimalusi on minult viimase aasta jooksul uuritud üpris palju, siis on hea meel teada anda, et dividendinvestor.ee lugejatel on võimalus sooduskoodi kasutades end koolitusele registreerida tavahinnast odavamalt. Varajastele sooduskoodiga registreerijatele kehtib 30-eurone soodustus.

Sooduskood dividendinvestor.ee lugejatele on: dividend101

Koolitusele saad end registreerida sellel Äripäeva Akadeemia veebilehel. Sooduskoodi kasutamiseks vajuta esmalt nuppu “Registreeri”, täida registreerimiseks vajalikud lahtrid, vajuta seejärel nuppu “Edasi” ning alles pärast seda tekib paremale poole sooduskoodi sisestamise lahter. Juhul kui jääd hätta, siis saad registreeruda ka e-maili teel akadeemia@aripaev.ee kaasates oma kirja sooduskoodi.

Eelteadmiste vajalikkusest

Koolitusel osalejatel ei pea olema varasemalt kokkupuudet ETF-ide või ka finantsturgudega. Alustame põhimõistetest ja põhitõdedest. Teisalt juba investeerimise vallas tegutsejatel ei tasu karta, et alul võib igav hakata, sest kõik põhimõisted ja terminid saab näidete varal sisustatud ning nõnda paistavad ka põhitõed uues valguses ja tekib kogu teemast sügavam arusaam.

Põhimõtteliselt on tegu koolitusega, mis loob baasi ja raamistiku, et edaspidi ise oma pikaajaliste investeeringute juhtimisega hakkama saada. Mida vähem aega ja analüüsiressurssi soovid investorina igapäevaselt panustada, seda olulisem ja väärtuslikum on antud ETF-ide koolitus. Miks? Eks ikka seepärast, et kõnealusel koolitusel õpitu ja praktiseeritu abil saab oma edasise investeerimistegevuse põhimõtteliselt järgmiseks 10-15 aastaks autopiloodile seada.

Kasuta harukordset võimalust osa saada sellest, et astun blogilehekülgedelt auditooriumi ette ja jagan aastatega kogutud teadmisi ning kogemusi hoopis vahetumalt. Registreeri end koolitusele juba aegsasti sellel Äripäeva Akadeemia veebilehel ja ära unusta sisestamast sooduskoodi (dividend101).

Kohtumiseni juba koolituspäeval 9. detsembril!

Värsked postitused otse e-mailile

Comments

 1. Thomas Münch says:

  Väga lahe, et selline koolitus aset leiab. Hind (399 EUR + km) on minu meelest aga kaugelt liiga kõrge selleks, et osalemist kaaluda. Arvesse võttes, et koolitus alustab ETF’i teemaga nullist, oleks madalam hind loogilisem.

  • Dividend Investor says:

   Baastõdede osa ja nii-öelda alustajale mõeldud sissejuhatus võtab kogu koolitusest umbes 30-45 minutit. Pealegi on kogemused näidanud, et ka selles lühikeses sissejuhatavas osas on ETF-e oma investeerimistegevuses juba kasutavad investorid saanud uut ning praktiliselt kasulikku infot.

   Kuigi püüdsin koolituse kava kirja pannes teha seda piisavalt põhjalikult, siis ega teemakäsitluse sügavust on ikkagi sel viisil keeruline edasi anda. Blogikülastajana oled kindlasti märganud, et lähen oma kirjutistega päris sügavuti – koolituse vormis saab seda teha veelgi paremini. Julgen kinnitada, et kõik minu üks-ühele mentorlusprogrammis seni osalenud ja sarnase ETF-ide koolituse läbi teinud investeerimishuvilised ei ole detailsuspuuduse üle kurtnud.

   Eks hind ja väärtus ole ka eraldiseisvad mõõdikud. Neljakohalise investeeritavate varade mahuga investorite jaoks on tõenäoliselt tõesti tegu nii-öelda kõrge hinnaga koolitusega. Need, kel varade maht juba suurem ja/või mõned äpardusedki läbi tehtud, on selliselt koolituselt saadud teadmisi ja oskusi hinnanud pigem soodsalt kätte tulnuteks.

   Thomas, oma veendumuse väljendamiseks, et tegu on väärtusliku ja kasuliku koolitusega igale ETF-e kasutavale investorile, teen ainult sulle siin ja praegu unikaalse pakkumise – osale koolitusel ja pärast koolituse läbimist nimeta kui palju saadud teadmised ja oskused sinu jaoks väärt olid ning juhul kui see number on madalam kui koolituse hind, tasun selle vahe sulle omast taskust! 🙂

   • Thomas says:

    Aitäh unikaalse pakkumise eest.
    Kas saame seda teistpidi teha? Ma maksan peale koolitust nii palju, kui ma tunnen et see väärt oli? 🙂

   • Dividend Investor says:

    Seda kahjuks mitte, sest kogu halduse ja administratiivse poolega toimetab Äripäeva Akadeemia ning tagamaks kohta koolitusel tuleb end postituses kajastatud viisil registreerida.

 2. A.R. says:

  Tegu on ühe vähese koolitusega investeerimiskoolituste turul, millest ma osa võtaks. Ilmselt oleks saanud Äripäeva Akadeemiata selle oluliselt odavamalt korraldada ja rahvast tulnuks kordades rohkem. LHV teeb muide säärase, küll mitte nii detailse seminari oktoobri lõpus tasuta.

  • Dividend Investor says:

   Rõõm kuulda, loodan, et kohtume koolitusel!

   Põhjus koostööks Äripäeva Akadeemiaga on lihtne. Kuna soovin suunata kogu oma energia pigem koolituse sisule ja koolitamisele endale, siis tundub mõistlik lasta kogu administratiivse poolega tegeleda oma ala spetsialistidel.

 3. Evgenii says:

  Kui kahjuks, et koolitus ei ole venekeelne ka!

  • Dividend Investor says:

   Jah, vene keelega jään ise kahjuks hätta ja seepärast ei saa lubada miskit venekeelset ka tulevikuks.

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.