fbpx

Koolitus 10. novembril: ETFide meistriklass

Taas kord on koostöös Äripäeva Akadeemiaga tulemas üks põhjalik ETFide koolituspäev. Päev, mille jooksul jõuame läbi käia nii börsil kaubeldavate fondide terminoloogia ja toimimise põhimõtted kui ka rakendada õpitu kohe harjutusülesannete abiga praktikasse.

ETFide meistriklass 10. novembril Tallinnas

ETFide meistriklass keskendub börsil kaubeldavate fondidega seotud põhitõdede ja spetsiifika selgitamisele. Tegu on ainsa eestikeelse praktilise süvakoolitusega ETFidest. Teoreetilistele koolitusosadele järgnevad harjutusülesanded, mis võimaldavad õpitu koheselt praktikasse rakendada. Koolitusel osalenud saavad kaasa ka mitmed vajalikud abivahendid ETFide analüüsiks ja oskuse neid tööriistu edaspidi iseseisvalt kasutada.

Koolitusele on oodatud nii alustavad kui juba kogenud investeerimishuvilised, investorid ja portfellihaldurid, kes soovivad edaspidi ETFidesse investeerides teha kaalutletud ja struktureeritud analüüsile baseeruvaid investeerimisotsuseid.

Koolituse eesmärk on anda piisavalt detailsed ja praktilised teadmised ning oskused ETFidest viisil, mis võimaldab osalejatel edaspidi iseseisvalt ETFe analüüsida ja valida neist omale sobivaimad.

Koolituse läbinu:

  • orienteerub nii inglise- kui ka eestikeelses ETFidega seotud terminoloogias;
  • omab ülevaadet ETFide toimimisprintsiipidest;
  • oskab lugeda ETFi faktilehte ja saada sealt kätte investeerimisotsuseks vajaliku info;
  • saab kaasa ETFide analüüsimiseks vajalikud abivahendid ja oskuse neid iseseisvalt kasutada;
  • on kursis analüüsimetoodika ja viisidega, kuidas kombineerida eri ETFe ühte investeerimisportfelli;
  • omab ülevaadet ETFidesse investeerimisega kaasnevatest peamistest riskidest;
  • teab, kust ja kuidas leida ETFe puudutavat infot;
  • oskab valida enda soovidele ja vajadustele vastava börsil kaubeldava fondi.

Koolitus toimub laupäeval 10. novembril algusega 10:00. Planeeritud lõppaeg on kell 17:00. Toimumiskohaks on Bliss Maja aadressil Mustamäe tee 17 (2. korrus), Tallinn.

Koolituse detailne programm on leitav Äripäeva Akadeemia lehelt.

Sooduskood dividendinvestor.ee lugejatele

Sarnaselt möödunud aastale kehtib dividendinvestor.ee blogi lugejatele soodushind. Varajastele sooduskoodiga registreerijatele kehtib 40-eurone hinnasoodustus. Soodushinnaga on võimalik registreerida kuni 31. oktoobrini.

Sooduskood dividendinvestor.ee lugejatele on: dividend22

Koolitusele saad end registreerida sellel Äripäeva veebipoe lehel. Sooduskoodi kasutamiseks vajuta esmalt nuppu “Registreeri”, täida registreerimiseks vajalikud lahtrid, vajuta seejärel nuppu “Edasi” ning alles pärast seda tekib paremale poole sooduskoodi sisestamise lahter. Juhul kui jääd hätta, siis saad registreeruda ka e-maili teel akadeemia@aripaev.ee kaasates oma kirja sooduskoodi.

Eelteadmiste vajalikkusest

Koolitusel osalejatel ei pea olema varasemalt kokkupuudet ETFide või ka finantsturgudega. Alustame põhimõistetest ja põhitõdedest. Teisalt juba investeerimise vallas tegutsejatel ei tasu karta, et alul võib igav hakata, sest kõik põhimõisted ja terminid saab näidete varal sisustatud ning nõnda paistavad ka põhitõed uues valguses ja tekib kogu teemast sügavam arusaam. Eelmisel aastal sama koolitust välja hõigates kommenteeris mõni blogilugeja, et põhitõed on selged ja seega esimene osa tõenäoliselt ebavajalik. Täna saan nii eelmise meistriklassi koolituse kui ka teiste ETFide teemaliste ettekannete põhjal öelda, et alates 4-5. slaidist on olnud uus ja seni teadmata info nii juba tegutsevatele investoritele kui ka näiteks päris paljudele pankade kliendihalduritele.

Põhimõtteliselt on tegu koolitusega, mis loob baasi ja raamistiku, et edaspidi ise oma pikaajaliste investeeringute juhtimisega hakkama saada. Mida vähem aega ja analüüsiressurssi soovid investorina igapäevaselt panustada, seda olulisem ja väärtuslikum on antud ETFide koolitus. Miks? Eks ikka seepärast, et kõnealusel koolitusel õpitu ja praktiseeritu abil saab oma edasise investeerimistegevuse põhimõtteliselt järgmiseks 10-15 aastaks autopiloodile seada.

Seega millal iganes hõlmab sinu investeerimisstrateegia (või planeeritav strateegia) endas ETFe, kasuta võimalust osalemiseks ja ehita üles kindel ning tugev vundament, mille baasilt on julgem tunne oma sääste investeerima asuda. Jah, esialgu võib nii mõnelegi alustavale investorile tunduda, et tegu on liialt pika, põhjaliku või ehk ka kalli koolitusega, aga ei. Mida aeg edasi seda selgemalt näen nende inimeste pealt, keda investeerimistegevuses abistanud olen, kui oluliseks muutub investeerimisportfelli kasvades ETFe puudutavate süvateadmiste olemasolu. Mida suuremaks kasvab investeerimisportfell, seda riskikartlikumaks me investoritena mõnes mõttes muutume. Kaotada on justkui rohkem ja aega kaotatu tagasiteenimiseks üha vähem. Seega kui ETFi portfelli suurus ulatub sinna juba paari-kolme-nelja aastapalga summa juurde, muutub ühtäkki päris oluliseks aru saada, kuhu täpselt ma oma elu säästud siis ikkagi paigutanud olen.

Juhul kui kahtled mingil põhjusel, kas see koolitus on sinu jaoks sobilik, olgu siis piisavalt keerukas või ehk hoopis liiga keerukas, siis võid minuga blogi kontakti vormi kaudu ühendust võtta ning saame vastuse koos välja selgitada.

Registreeri end koolitusele juba aegsasti sellel Äripäeva veebipoe lehel ja ära unusta sisestamast sooduskoodi (dividend22). Kuni 31. oktoobrini võidad nõnda piletihinnas tervenisti 40 eurot.

Kohtumiseni juba koolituspäeval 10. novembril!

Värsked postitused otse e-mailile

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.