fbpx

Seminar Tartus: välismaaklerite IB ja LYNX töötuba

Viimasel ajal on päris palju soovitud üht praktilist töötuba, mis käsitleks välismaaklerite Interactive Brokers ja LYNX juures tegutsemist. Rõõmuga annan teada, et teisipäeval 26. veebruaril viin Tartus läbi just sellise seminari. Aktuaalsust lisab teemale õige pea algav tuludeklaratsioonide täitmise aeg – seega võtame ka selle tahu töötoas vaatluse alla.

Koolitus toimub teisipäeval 26. veebruaril kell 18:00-20:00 Tartu hotelli konverentsikeskuse 5. korruse konverentsisaalis „Harmoonia“ (aadress Soola 3, Tartu).

Üritus on mõeldud nii neile, kel juba IB või LYNX’i konto olemas, aga ka neile, kel seda veel ei ole, kuid soovivad saada põhjalikku sisevaadet välismaiste maaklerfirmade platvormidest ja võimalustest.

Tule kohale ja saa osa sellest, kuidas platvorm omale meelepäraselt seadistada, kust leida vajalikku infot tuludeklaratsiooni jaoks, millist tüüpi tehingukorraldusi kasutada ja paljudest muudest praktilistest nippidest!

Täpsem info allpool. Facebookis on üritus leitav sellelt lingilt.

 

Välismaaklerite IB ja LYNX töötuba

Käesolev seminar on segu Interactive Brokers ja LYNX nimeliste kauplemisplatvormide tutvustusest, seadistamise ja platvormil opereerimise juhendamisest ning praktikumist. Koolitus on mõeldud ennekõike neile, kel juba IB või LYNX’i konto olemas, sest nõnda saab vajalikud seadistused oma konto all kohe ära teha ja üht-teist ka järele proovida. Samas võivad osa võtta ka need, kes alles plaanivad välismaakleri juures konto avamist, kuna tegu on suurepärase ja detailse sisevaatega nendesse kauplemisplatvormidesse.

Töötoas tulevad jutuks nii välismaaklerite IB kui LYNX’i erinevad platvormid (allalaetav Trader Workstation, veebipõhine lahendus ja mobiiliäpp), oma kontode seadistamine, et saaks kasutada ikka neid kõige soodsamaid tehingutasusid, Trader Workstation’is graafikute ja analüüsiakende seadistamine kui ka juhendid, kuidas teostada väärtpaberitehinguid, valuutavahetust ja sisestada limiithinnaga tehingukorraldusi. Lisaks käime läbi ka aruandluse ja maksude deklareerimiseks vajalikud raportid.

NB! Võta kaasa oma sülearvuti ja IB/LYNXi paroolid! Just nõnda saad praktikumis aktiivselt osaleda ja koolitusest kõige rohkem kasu.

Lisaks lae omale enne seminari arvutisse alla ja installeeri Trader WorkStation kauplemisplatvormi tarkvara.

IB kasutajad saavad tarkvara alla laadida sellelt lingilt: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=16040

LYNX kasutajad saavad tarkvara alla laadida sellelt lingilt: https://www.lynxbroker.com/clients/tradingplatform/install/

Koolituse eesmärk on anda ülevaade ja juhised välismaaklerite Interactive Brokers ja LYNX kauplemisplatvormidel orienteerumiseks, tehingute tegemiseks, analüüside teostamiseks, oma konto seadistamiseks ja raportite genereerimiseks.

Sihtgrupp

Kõik välismaaklerite Interactive Brokers või LYNX juures kontot omavad või seda avada planeerivad investeerimishuvilised.

Koolitusel saad teada:

 • kes on IB ja LYNX ja kuhu täpselt läheb minu raha kui selle sinna kannan,
 • kuidas käib konto avamine välismaakleri juures,
 • millised erinevad topelt-autentimise viisid on kontole sisselogimiseks olemas,
 • milline maakler ja milline tasuskeem on just sinu jaoks see kõige soodsamate tehingutasudega lahendus,
 • millised erinevad platvormid on iga maakleri puhul olemas,
 • kuidas seadistada allalaetavat kauplemisplatvormi Trader Workstation,
 • millised on enamlevinumad tehingukorralduste tüübid ja kuidas neid platvormidel kasutada,
 • kuidas teostada valuutavahetust,
 • mis vahe on tavakontol ja margin kontol,
 • milliseid analüüsivahendeid ma igapäevaselt ise Trader Workstation platvormil kasutan,
 • kust leida erinevaid raporteid ja mida kõik need read seal üldse tähendavad,
 • kust leida andmeid raamatupidamise ja/või tuludeklaratsiooni täitmise jaoks.

Käesoleva koolituse näol ei ole tegu teoreetilise süvakoolitusega. Pigem on tegu juhendatud töötoaga, kus õpetamine ja tutvustamine vaheldub iseseisvalt oma maaklerkonto all kõige õpitu koheses rakendamises. Need, kel välismaakleri juures kontot veel ei ole, saavad uudistada ja jälgida, kuidas olen asjad enda kontodega korraldanud.

TOIMUMISAEG: Koolitus toimub teisipäeval 26. veebruaril kell 18:00-20:00.

Koolituse kestus on 2 tundi, mille keskel teeme ka ühe 5-10 minutilise pausi.

ASUKOHT: Koolitus toimub Tartu hotelli konverentsikeskuse 5. korruse konverentsisaalis „Harmoonia“, aadress Soola 3, Tartu.

HIND: Kuni 23. veebruarini 39 eurot, edaspidi 59 eurot.

 

Pärast ostukorvi tellimuse kinnitamist, kontaktinfo sisestamist ja pangalingi vahendusel makse tasumist jõuab koolituse pilet automaatselt Sinu e-mailile. Juhul kui seda ligikaudu 5 minuti jooksul juhtunud ei ole, siis kiika igaks juhuks ka rämpsposti ja pakkumiste kataloogidesse. Küsimuste korral võta ühendust blogi kontaktivormi kaudu.

SISSEPÄÄS: Sissepääs Tartu hotelli konverentsikeskusesse on Väike-Turu tänavalt. Konverentsiruumid asuvad 5. korrusel, kuhu saad liftiga.

NB! Tule kohale vähemalt 10 minutit enne koolituse algust, sest välisuks sulgub automaatselt kell 18:00. Kui juhtub, et jääd hiljaks, siis pääsed konverentsikeskusesse läbi Tartu hotelli vastuvõtu (vajadusel küsi abi sealselt klienditeenindajalt).

PARKIMINE: Parkida saad Väike-Turu tänava Tartu avaturu parklas. Alates kella 18:00 on parkimine tasuta. Enne kella 18:00 on parkimiskella kasutamisel tasuta 90 minutit, parkimistsoon B.

Värsked postitused otse e-mailile

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.