fbpx

Võimalus osaleda mentorlusprogrammis

Augusti kuuga sai taas kord läbi paar mentorlusprojekti ja oma investori karjääri alustas õige mitu toredat investeerimishuvilist. See tähendab ühtlasi seda, et taas on mu kalendris piisavalt vaba ruumi alustamaks 2 uue mentorlust sooviva investeerimishuvilisega.

Viimase aasta-kahe jooksul on end mentorluse valguses õigustanud eelkõige järgmine formaat – kohtume 1x kuus ligikaudu 2-2,5 tunniks, mille käigus:

  • seame ühiselt sihid, kuhu soovid oma finantsasjades jõuda;
  • töötame koos välja selleks kõige sobilikuma lahenduse;
  • jagan selle lahenduse jaoks relevantseid finantsteadmisi ja teeme läbi praktilisi harjutusi/analüüse;
  • vajadusel abistan väärtpaberikonto avamisega, kogu vajaliku paberimajandusega, seadistusega ja teeme ühiselt ka esimesed tehingud;
  • jagan nii investeerimist kui ka üldist majandust hõlmavaid teadmisi;
  • jagan sinuga kõiki asjassepuutuvaid praktilisi tööriistu ja töövahendeid, mida ise kasutan või olen aastatega ehitanud.

Tegemist ka kohtumiste vahepealseks ajaks

Juhul kui oled agar investeerimishuviline, siis saadan sulle kohtumiste vaheliseks ajaks ka kasulikku ja/või päevakajalist investeerimisalast lugemist.

Soovi korral teeme kuu keskel ka ühe 15-minutilise videokõne. Lihtsalt selleks, et vastata jooksvatele küsimustele ja aidata sul paremini oma valitud kursil püsida.

Paindlik mentorluse pikkus

Seni on mentorluse pikkuseks olnud enamasti 6-9 kuud. Selleks ajaks on enamjaolt sihid paigas, vajalikud põhiteadmised omandatud, konkreetne tegevuskava olemas ja ka oskus seda edaspidi iseseisvalt ellu viia.

Alati on võimalik nii lühem kui ka pikem mentorlus. Kohtume täpselt nii pikalt kui tunned, et saan sulle abiks ja toeks olla.

Ka muus osas on kohtumiste kokku leppimine paindlik. Ehk siis vajadusel kohtume nädalavahetusel või õhtuti või hoopis päevasel ajal. Just täpselt nõnda nagu sulle sobib.

Kuidas osaleda?

Juhul kui sul on huvi sellise mentorluse vastu, siis saada kiri aadressile info@dividendinvestor.ee või võta ühendust blogi kontaktivormi kaudu.

Pane palun lühidalt kirja ka see, kus sa täna oma finantsasjadega oled ja mida soovid saavutada läbi kõnealuse mentorluse.

Kui palju maksab?

Mentorluse hinnaks on 350 EUR/kuu. Soovi korral saan väljastada arve sinu ettevõttele.

Juhul kui soovid mingil perioodil, olgu alguses või vahepeal, kohtuda sagedamini kui 1x kuus, siis on nii-öelda lisakohtumise hinnaks 350 EUR/kord.

Tagasiside seniste osalejate poolt

Mida ütlevad seni mentorluses osalenud ja nüüdseks oma investori teekonda alustanud investeerimishuvilised?

• Mulle meeldis, et kõike oli piisavalt: jutuajamine alguses, kus ma sain rääkida, mis mõttel või küsida, mida olen tahtnud küsida. Seejärel nö. loengu osa, mida jäi lõpetama praktiline osa. Lisaks mulle väga meeldis nende töölehtede täitmine – tõesti aitab asju joonel hoida ning paneb tegutsema. Mentorlusprogramm andis mulle julguse alustada. Otsisin seni vabandusi, et miks ma ei peaks alustama täna. Tihti olid need põhjused selles, et mul puudusid teadmised ja kartsin oma raha kaotada. Valesse kohta panna. Mentorlusest sain julguse, teadmised ning tööriistad, mis aitasid mul alustada ning aitavad mul oma rada minna sel teel.

• Mulle lihtsalt sobib paremini üks-ühele lähenemine. Saan vastused just täpselt neile küsimustele, mis mind parasjagu huvitavad. Meeldib ka paindlikkus. Siis kui on kogunenud palju head infot, mida ma tahan omas tempos oma ellu integreerida, siis saab teha kohtumiste vahel pausi. Pole mõttekas uusi teadmisi lihtsalt juurde võtta kui eelmised veel ootavad igapäevaselt kasutusse võtmist.

Seega kui tunned, et just sina võiksid olla üks neist kahest investeerimishuvilisest, keda järgmise poole aasta jooksul abistan, õpetan ja nii-öelda oma hoole alla võtan, siis kirjuta julgesti info@dividendinvestor.ee.

Nagu öeldud, võtan praegu juhendada vaid 2 inimest.

Veel tagasisidet, sedakorda õige detailset

• Investeerimisele hakkasin mõtlema 2015 aasta sügisel, kui olin 33 aastane. Ega ma pikalt plaani ei pidanud, haarasin härjal sarvist peale paari kuud mõtlemist ning tegin LHV investeerimise konto. Võtsin täna LHV lahti ja sealt vaatab vastu kaootiline algus. Järgmiseks verstapostiks oli see hetk kui jõudsin sinu blogi lugedes VWRL-ini. Tulemuseks oli VWRL ost 26.07.2016. Järgmiseks võtmekohaks oli mentorlusprogramm. Portfelli suurus on hetkel (juuni 2019) 63 000, millest 13 000 on üksikaktsiad, ülejäänud ETFid. Ma ei oska öelda, kas see on kuskile jõudmine või mitte. Endal igal juhul on hea meel, kui vaatan, et dividende laekub juba üle 1 000 EUR aastas. Kogu mängu ilu minu jaoks seisnebki selles, et ma ei kuluta sinna aega. Gaasi näidu teatamine ja maksmine on sama keeruline, kui ETF ost. Tõsi, pean tunnistama, et LHV pangas on see väga lihtne ja loogiline, mida ma ei julge väita Lynx kohta. Viimaseks heaks palaks oli see LHV laste mikroinvesteerimise konto. Tänud selle eest! Lapsed saavad ka dividende juba 🙂 Võin öelda, et sinu mentorlusprogramm on juba mõjutanud mitut põlvkonda. Alustades minust, minu naisest ja juba on näha ka mõju laste peal. Miskipärast jääb neil alati taskuraha järgi ja kuidagi saab see ka investeeritud.

• Alustasin iseseisvalt investeerimisega 3 aastat enne seda kui sinu koolitusprogrammis osalesin. Ostsin esimesed aktsiad 2013. aasta lõpus. Enne seda pidasin plaani alustada ka umbes 3 aastat, kuid sel ajal ei olnud mul kapitali alustamiseks tänu maja ehitusele. Olin lugenud enne esimest aktsiatehingut paar raamatut ning osalenud paaril seminaril/koolitusel, kus räägiti investeerimisest laiemalt – mitte ainult aktsiad. Sinu koolitusprogramm aitas mul hästi aru saada ETFide olemusest ning andis kinnitust hüpoteesile, et minu jaoks ei ole eriti sobilik investeerida üksikaktsiatesse, sest puudub aeg pidevalt ennast kursis hoida erinevate uudistega vastavas valdkonnas ning ettevõttes.

Seega juhul kui soovid olla järgmine investeerimishuviline, kes päriselt ka saab oma investeerimistegevusele nii-öelda jalad alla ja rahaasjad korda, siis pane julgelt e-kiri teele info@dividendinvestor.ee või jäta teade blogi kontaktivormi kaudu.

Värsked postitused otse e-mailile

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Secured By miniOrange