fbpx

Teejuht investeerimismaailma – dividendinvestor.ee blogi artiklite kogumik

Mida aeg edasi, seda mahukamaks läheb dividendinvestor.ee blogi kirjutiste arhiiv. Mõnes mõttes ehk sisult ka üha keerulisemaks. Eriti alustavale investeerimishuvilisele. Kajastan ju jooksvalt oma investeerimisportfellis aktuaalseid ja parasjagu esile kerkivaid teemasid ning alustajatele suunatud postitused jäävad ajajoonel üha kaugemale minevikku. Seepärast võib nii mõnigi esmakülastaja kohkuda terminite ja lühendite virvarrist – P/E, dividendimäär, ETF, kogutootlus, alusindeks, baasvaluuta, kauplemissümbol, limiitorder ja nii edasi ja nii edasi.

Käesolevast e-raamatust leiad rohkem kui kolme aasta jooksul blogis ilmunud niinimetatud ajatud artiklid. Need, millest on kasu nii alustavale kui ka edasijõudnud investorile. Need, mis aitavad laduda kindla vundamendi, selgitavad lahti põhitõed ja põhimõisted ning võimaldavad tükk tüki haaval üles ehitada kogu investeerimisemaailma suurt pilti. Need, mis aitavad alustaval investeerimishuvilisel kergema vaevaga sel pikal ja pidevat õppimist nõudval rajal teha esimesed edukad sammud.

Lisaks on ajakriitiliste kirjutiste puhul uuendatud ka vajalikud arvandmed, näiteks laekuvatele välismaistele dividendidele rakenduvad maksumäärad, Eesti kommertspankade ja välismaiste maaklerite tehingu- ja haldustasud ja muu taoline.

Grupeeritud petükkidesse teemade lõikes

Artiklid on vastavalt teemale jaotatud kokku seitsme peatüki vahel. Esimeses peatükis on lühidalt kirja saanud dividendinvestor.ee blogi saamislugu. Teine peatükk hõlmab endas kaht säästmisteemalist artiklit.

Kolmandas peatükis on vaatluse all niinimetatud investorvajaduste hierarhia temaatika. Ühtsesse suurde pilti saavad paigutatud nii investorkäitumise, varade jaotuse, maksude kui ka investeerimisega kaasnevate kulude teemad.

Neljandast peatükist leiad isiklike rahaasjade planeerimise ja investeerimisstrateegia teemalised kirjutised. Juttu tuleb nii hädaabifondist, isikliku investeerimisstrateegia loomisest kui ka maaklerivalikust.

Viies peatükk keskendub taas niinimetatud suure pildi teemadele. Sellesse peatükki on koondatud olulised tähelepanekud finantsturgude ajaloost. Just sellised, mis aitavad mõista majandus- ja turutsükleid ning on seeläbi pikaajalisele investorile abiks, et püsida oma valitud kursil.

Kuues ja eelviimane peatükk lahkab börsil kaubeldavate fondide ehk ETFide maailma. Sellesse peatükki on kogutud kõik blogis ilmunud ETFinduse põhitõdede kirjutised. Vaatluse all on nii ETFi turu areng üleüldiselt, aspektid, mida panna tähele omale ETFi valides, ETFidesse investeerimisega kaasnevad riskid kui ka rida praktilisi veebipõhiseid ETFidega seotud abivahendeid.

Seitsmes peatükk on pühendatud dividendiaktsiatele ja dividendiaktsiatesse investeerimise strateegiale. Ennekõike on sellesse peatükki tee leidnud põhitõdesid ja terminoloogiat kajastavad kirjutised ning läbi aja parimaid dividendimaksjaid käsitlevad artiklid.

Raamatu sisukorraga saad tutuvuda ka siin.

Kõik mugavalt ühes kohas

Kõik need kõnealused rohkem kui kolme aasta vältel ilmunud kirjutised on mugavalt leitavad ühest kohast kenasti teemade kaupa eri peatükkidesse jaotatuna kokku enam kui 150 leheküljel.

E-raamatu hind on 12 eurot.

Pangalingi vahendusel ostu sooritamiseks klikka “Osta” nupule.

Pärast ostukorvi tellimuse kinnitamist, kontaktinfo sisestamist ja pangalingi vahendusel makse tasumist jõuab e-raamat automaatselt Sinu e-mailile. Juhul kui seda ligikaudu 5 minuti jooksul juhtunud ei ole, siis kiika igaks juhuks ka rämpsposti ja pakkumiste kataloogidesse.

Head lugemist!


Värsked postitused, uudised ja sooduspakkumised otse sinu postkasti!

Comments

 1. Kas sa EDRK kaudu Apollosse, RahvaRaamatusse, Krisostomusesse jm ei ole mõelnud oma e-raamatuid levitada?

 2. Tere,
  Mis failiformaadis e-raamat saadaval on?

  • Dividend Investor says

   Hetkel .pdf failina.

   Loodetavasti peagi ka .epub tulemas, kuid kuna raamatus on rohkelt graafikuid, tabeleid ja pildimaterjali, siis esmased konverteerimised ei ole rahuldavat tulemust andnud.

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.