fbpx

Uuendatud versioon dividendifookusega ETFide käsiraamatust

Dividendifookusega börsil kaubeldavate fondide käsiraamatu kokku panemisest on möödas nüüdseks üle pooleteise aasta. Võtsin kätte ja ajakohastasin rea e-raamatus ja raamatuga kaasa tulevas Google Spreadsheet tabelis olevat infot. Kriitilisi muutusi tavaliselt ses vallas ei toimu, valdavalt on tegu nii-öelda mugavusuuendustega.

Muuhulgas said ajakohastatud järgmised väljad:

  • kõigi ETFide kulukuse määrad ehk TERid;
  • kõigi ETFide varade maht;
  • kogutootluse numbrid mõõdetuna üle viimase 1, 3, 5 ja 10 aasta (tootlusinfo on nüüd olemas kõigi pea 100 fondi kohta seisuga 30.06.2019);
  • kõik otselingid iga ETFi kodulehele.

Selle viimase osas kusjuures oli ajakohastamist omajagu, sest fondivalitsejad on viimase aasta-kahe jooksul oma veebilehti omajagu muutnud. Nii näiteks said uuesti tööle kõik iShares’i Euroopas registreeritud ETFide, FlexShares ETFide ja ALPS Funds ETFide otselingid. Toimunud olid ka mõned fondide nimemuutused, mis nüüd on korrigeeritud.

Kõige rohkem praktilist kasu on vast siiski aga uuendatud mineviku tootlusnumbritest. Esiteks on nüüd oluliselt rohkemate ETFide kohta olemas 3 või 5 aasta tootlusnumbrid. Teiseks, viimase 12 kuu tootlusnumbreid eri fondide lõikes uurides on päris hästi näha, millised fondid on olnud viimasel ajal mahajääjate rollis. See annab huvitavaid vihjed selle kohta, millistesse regioonidesse ja investeerimisstrateegiatesse võiks täna oma raha suunamist kaaluda.

Käsiraamat on jätkuvalt saadaval kahes versioonis: 1) ainult pdf formaadis raamat ja 2) pdf formaadis käsiraamat koos ligipääsuga Google Spreadsheet keskkonnas olevale kõigile ligi 100-le ETFile koos ajalooliste tootlusnumbritega.

Soovitan soojalt seda viimast varianti ehk käsiraamat + andmebaas. Esiteks on ikka päris hea ja mugav kui kõik ETFid on ühes tabelis koos, kus saab neid grupeerida, filtreerida ja omavahel võrrelda. Lisaks on ajaloolised tootlusnumbrid olemas ainult selles andmebaasis/tabelis ehk siis just sealt joonistuvad välja täna hea tootluspotentsiaaliga rahapaigutuste võimalused.

Pangalingi vahendusel ostu sooritamiseks klikka “Osta” nupule.

Juhised koos kõigi fondide lühikirjeldustega

Käsiraamatus on alustuseks juttu sellest, miks üldse kaaluda dividendiaktsiatesse investeerimise strateegiat.

Seejärel kirjeldan detailselt, mida omale dividendifookusega ETFe valides silmas pidada. Millised on olulised tegurid ja millistele tingimustele üks hea pikaajaliseks hoidmiseks mõeldud börsil kaubeldav fond vastata võiks.

Järgmised peatükid on grupeeritud ETFi registreerimise riikide lõikes. Täna on meil Eesti residendist investoritena olukord selline, kus valdava enamuse pankade ja maaklerite juures on meil ligipääs vaid Euroopa riikides registreeritud ja Euroopa börsidel kaubeldavatele ETFidele. On väidetavalt mõned erandid, näiteks LHV vahendusel oli veel mõni aeg tagasi võimalik osta ka USA börsidel kauplevaid ETFe. Samas kui sinu pank või maakler on seadnud asjad nõnda, et eksisteerib ligipääs vaid Euroopas kauplevatele ETFidele, siis siin ongi nüüd väga mugav variant keskenduda ainult käsiraamatu 3. peatükile. Seal on välja toodud pea 30 erinevat dividendifookusega börsil kaubeldavat fondi. Mõned neist on globaalse ulatusega, mõned riigi või regioonipõhised. Valikut peaks jaguma igaühele.

Need, kel on juba varasemast ajast soetatud käsiraamatu andmebaasiga versioon, pääsevad olemasoleva lingiga Google Spreadsheeti keskkonnas olevale uuendatud infole kenasti automaatselt ligi.

Igatahes head uudistamist ja uurimist!

Käsiraamatu hind koos andmebaasiga on 25 eurot. Pangalingi vahendusel ostu sooritamiseks klikka “Osta” nupule.

Pärast ostukorvi tellimuse kinnitamist, kontaktinfo sisestamist ja pangalingi vahendusel makse tasumist jõuab e-raamat automaatselt Sinu e-mailile. Juhul kui seda ligikaudu 5 minuti jooksul juhtunud ei ole, siis kiika igaks juhuks ka rämpsposti ja pakkumiste kataloogidesse.

Värsked postitused otse e-mailile

Comments

  1. Kas Eesti suurpankade kaudu (Swed jne) on võimalik antud ETF-e osta? Kui ei, siis kelle kaudu?

    • Dividend Investor says

      Kontrollisin praegu järgi SEB osas ja seal saab neid kenasti osta küll (testisin 5 suvalist Euroopas registreeritud ETFi). Oma Swedbanki internetipangas ei saanud järele proovida, sest mul puudub seal väärtpaberikonto, kuid erinevate ETFide nimekiri tundus seal päris pikk. Olen ajalooliselt ise teinud nende fondidega tehinguid kodumaistest pankadest LHVs. Juhul kui mõnd fondi nende internetipangas olles otsingust ei leia, siis saab alati saata maakleritele e-kirja ja paluda see ETF nimistusse lisada. Olen minevikus toiminud nõnda mitmeid kordi.

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.