fbpx

Mentorlus

NB! Hetkel on mentorluse pakkumine pausil. Elan paiksemat elu Tartus ja olusid arvestades Tallinnasse kuigivõrd asja ei tee.

Kui sul on konkreetsed investeerimisstateegiat, finantsanalüüsi või maaklerplatvorme puudutavad küsimused, siis neile saan aidata vastuseid leida konsultatsiooni vormis. Teeme seda Zoom videokõne vahendusel. Abistan tunnitasu alusel (200 EUR/h), minimaalseks kestuseks on 0,5 tundi.

Formaat

Läbi aastate olen proovinud mitmeid erinevaid formaate. Tänaseks on välja kujunenud selline, mille puhul saad igast kohtumisest maksimaalselt kasu lõigata just sina.

Formaat ise on järgmine. Asjakohase teoreetilise materjali saad sa ise minu poolt saadetavate eestikeelsete videoloengute ja e-raamatute abiga läbi käia ja meie kohtumistel keskendume juba praktikale. Selleks võib olla nii harjutusülesannete või näidisanalüüside läbi tegemine, aga ka lihtsalt küsimuste-vastuste sessioon ja läbi selle ühiselt sobilike lahendusteni jõudmine.

Mentorluskohtumiste raames käime läbi järgmised valdkonnad:

  • seame ühiselt sihid, kuhu soovid oma finantsasjades jõuda;
  • unistame suurelt ja simuleerime läbi portfelli kasvustsenaariumid;
  • töötame koos välja kõige sobilikuma lahenduse ja tegevuskava;
  • jagan selle lahenduse jaoks relevantseid finantsteadmisi ja teeme läbi praktilisi harjutusi/analüüse;
  • vajadusel abistan väärtpaberikonto avamisega, kogu vajaliku paberimajandusega, seadistusega ja teeme ühiselt ka esimesed tehingud;
  • jagan nii investeerimist kui ka üldist majandust hõlmavaid teadmisi;
  • jagan sinuga kõiki asjassepuutuvaid praktilisi tööriistu ja töövahendeid, mida ise kasutan või olen aastatega ehitanud.

Ühe kohtumise pikkuseks on ligikaudu 1,5-2 tundi.

Tasuta ligipääs asjakohastele dividendinvestor.ee videoloengutele ja e-raamatutele

Kõnealuse formaadiga käib kaasas see, et saad tasuta ligipääsu neile videoloengutele ja e-raamatutele, mis sinu investeerimisstiili ja -strateegia ning lähenemisega kooskõlas on. Ehk siis kui valituks osutub indeksinvesteerimise tee, siis jagan seda teemat puudutavaid materjale. Kui oled rohkem dividendiaktsiate usku, saad ligipääsu üksikaktsiate analüüsi ja valikut puudutavatele videosalvestustele ning e-raamatutele. Liigume samm-sammult ja teemade kaupa. Iga kohtumisega 1-2 teemat ja nende juurde kuuluvad materjalid. Nii väldime seda, et kuhjan su infoga üle.

Kõik jutuks olnud materjalid on eesti keeles ja seega sobilikud ka neile, kes end majandusalases inglise keeles kuigi mugavalt ei tunne.

Nagu öeldud, siis sinu aja ja raha efektiivse kasutamise huvides võimaldab selline formaat esmalt teoreetilise osa iseseisvalt läbi käia. Üleliia aega see ei võta, videoloengud on enamasti 1,5h pikkused ja e-raamatud piisavalt kontsentreeritud sisuga, et suhteliselt kiiresti kõik vajalik neist kätte saada.

Paindlik mentorluse pikkus

Ennekõike on kogu mentorluse juures märgusõnaks paindlikkus. Kogemus näitab, et keskmiselt piisab 3-5 kohtumisest.

Hiljemalt 4. või 5. kohtumise lõpuks on investeerimisstrateegia paigas, tegevusplaan kirja pandud, vajalikud teoreetilised ning praktilised oskused omandatud, konto avatud, esimesed tehingud tehtud ning oskus edaspidi iseseisvalt sel teekonnal edasi sammuda olemas.

Alati on võimalik nii lühem kui ka pikem mentorlus. Kohtume täpselt nii pikalt kui tunned, et saan sulle abiks ja toeks olla. Sageli kestabki mentorlus 3-5 kohtumist, kuid paari-kolme kuu pärast kohtume tunniks-paariks veel kord tavalise konsultatsiooni vormis. Eks ikka selleks, et üle vaadata, kas liigud õigel teel, vastata vahepeal tekkinud küsimustele ja soovi korral peenhäälestada tegevusi.

Ka muus osas on kohtumiste kokku leppimine paindlik. Ehk siis vajadusel kohtume nädalavahetusel või õhtuti või hoopis päevasel ajal. Just täpselt nõnda nagu sulle sobib. Elan ise Tartus, kuid käin iganädalaselt ka Tallinnas. Seega kohtuda saame nii Tartus kui Tallinnas. Lisaks siis veel ka videokõne formaat, mis on väga mugav ja asjalik.

Kuidas osaleda?

Juhul kui sul on huvi sellise mentorluse vastu, siis saada kiri aadressile info@dividendinvestor.ee või võta ühendust blogi kontaktivormi kaudu.

Pane palun lühidalt kirja ka see, kus sa täna oma finantsasjadega oled ja mida soovid saavutada läbi kõnealuse mentorluse. Nõnda saan paremini aimu, kas saan sulle abiks olla.

Kui palju maksab?

Mentorluse hinnaks on 490 eurot ühe kohtumise kohta. Soovi korral saan väljastada arve sinu ettevõttele.

Nagu öeldud, siis selles hinnas sisaldub lisaks meie kohtumistele, individuaalsele lähenemisele ja kogu 15 aasta pikkusele kogemustepagasile, mida sinuga jagan, lisaks veel ka terve hulk asjakohaseid õppematerjale videoloengute ja e-raamatute näol. Juba ainuüksi need materjalid kokku on väärt rohkem kui 500 eurot.

Tagasiside seniste osalejate poolt

Mida ütlevad seni mentorluses osalenud ja nüüdseks oma investorteekonda alustanud investeerimishuvilised?

Sain enamus lahtiseid asju peas paika ja arvan, et asi oli iga senti väärt. Meeldis see, et alustasid nö nullist nende varaklassidega ja väga konkreetsete lausetega, et kuhu on mõtet investeerida ja kuhu mitte. Kuigi ma midagi investeerimisest teadsin, siis see andis parema põhja. Lisaks igasugu läbi joonistamised ja koos arvutamised on väga head, see meeldis.

On teada-tuntud tõde, et parim investeering on investeering endasse ehk enda harimisse. Olles selles usus mentorlusprogrammis osalenud, sain hulganisti praktilisi teadmisi (nagu oskus aktsiaid efektiivselt analüüsida) ja abivahendeid, mis on olnud toeks uutel investeeringutel, ja mida saan ka tulevikus meelerahuga iseseisvalt portfoolio ülesehitamisel kasutada.

Mulle meeldis, et kõike oli piisavalt: jutuajamine alguses, kus ma sain rääkida, mis mõttel või küsida, mida olen tahtnud küsida. Seejärel nö. loengu osa, mida jäi lõpetama praktiline osa. Lisaks mulle väga meeldis nende töölehtede täitmine – tõesti aitab asju joonel hoida ning paneb tegutsema. Mentorlusprogramm andis mulle julguse alustada. Otsisin seni vabandusi, et miks ma ei peaks alustama täna. Tihti olid need põhjused selles, et mul puudusid teadmised ja kartsin oma raha kaotada. Valesse kohta panna. Mentorlusest sain julguse, teadmised ning tööriistad, mis aitasid mul alustada ning aitavad mul oma rada minna sel teel.

Mulle lihtsalt sobib paremini üks-ühele lähenemine. Saan vastused just täpselt neile küsimustele, mis mind parasjagu huvitavad. Meeldib ka paindlikkus. Siis kui on kogunenud palju head infot, mida ma tahan omas tempos oma ellu integreerida, siis saab teha kohtumiste vahel pausi. Pole mõttekas uusi teadmisi lihtsalt juurde võtta kui eelmised veel ootavad igapäevaselt kasutusse võtmist.

Võta julgelt ühendust!

Seega kui tunned, et eeltoodu sind mingil moel kõnetas ja tahad lõpuks ometi selle jõukuse ülesehitamise lumepalli veerema lükata, siis võta ühendust blogi kontaktivormi kaudu või kirjuta info@dividendinvestor.ee.

Nagu öeldud, pane palun lühidalt kirja ka see, kus sa täna oma finantsasjadega oled ja mida soovid saavutada läbi kõnealuse mentorluse.

Kui sul on aga hoopis väga konkreetsed küsimused, mille üle juba pikalt pead oled murdnud, siis neile saame paremini vastused leida tavapärase konsultatsiooni vormis. Minimaalseks kestuseks on 0,5h, abistan tunnitasu alusel (200 EUR/h).

Ka need, kes Interactive Brokers’is konto avamisel abi soovivad võivad julgelt ühendust võtta. Elu on näidanud, et ise pusides läheb ettevõttele IBs konto avamiseks enamasti katse-eksituse meetodil vähemalt 2-3 nädalat, minu abiga seda ühiselt tehes avalduse täidetud ja kõik vajalikud dokumendid saadetud umbes tunni-kahega. Valik on sinu! 🙂

Turvakood:
security code
Palun sisesta turvakood:

Sisesta