fbpx

Töötuba Tallinnas: välismaaklerite IB ja LYNX platvormi kasutamine

Kas oled oma aktsiainvesteeringutega jõudnud nii kaugele, et kaalud portfelli USA aktsiate lisamist, kuid avastasid kui kõrged on kodumaiste pankade teenustasud?

Kas oled mõelnud aktsiainvesteeringuid teha ettevõtte alt ja otsid selleks sobivat ning võimekat lahendust?

Või tunned hoopis huvi võimenduslaenu ja kodumaiste pankade poolt pakutavast võimekama kauplemisplatvormi vastu?

Kui vastus vähemalt ühele neist ülaltoodud küsimustest oli jah, siis on järgnev töötuba mõeldud just sulle!

Sel, 28. veebruaril kell 18:30-20:30 Tallinnas toimuval Interactive Brokers ja LYNX platvormide seminaril käime läbi nii konto avamise, platvormi seadistamise, tehingute tegemise kui ka tuludeklaratsiooni või raamatupidamise tarbeks info leidmise teemad.

Lisaks rohkelt praktilisi näpunäiteid ja nippe, sedakorda kahelt IB/LYNXi kasutajalt. See tähendab, et selles töötoas kuuled lisaks minu kogemustele ka Naisinvestorite klubi asutaja Kristi Saare näpunäiteid. Liidame siinkohal oma kogemustepagasi ja pakume ühe vaatenurga asemel kahte.

 

Täpsem info allpool. Facebookis on üritus leitav sellelt lingilt.

Välismaaklerite Interactive Brokers ja LYNX töötuba

Käesolev seminar on segu Interactive Brokers ja LYNX nimeliste kauplemisplatvormide tutvustusest, seadistamise ja platvormil opereerimise juhendamisest ning praktikumist. Koolitus on mõeldud nii neile, kel juba IB või LYNX’i konto olemas, kui ka neile, kes alles plaanivad välismaakleri juures konto avamist.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade ja juhised välismaaklerite Interactive Brokers ja LYNX kauplemisplatvormidel orienteerumiseks, tehingute tegemiseks, analüüside teostamiseks, oma konto seadistamiseks ja raportite genereerimiseks.

Sihtgrupp

Kõik välismaaklerite Interactive Brokers või LYNX juures kontot omavad või seda avada planeerivad investeerimishuvilised.

Koolitusel saad teada:

 • kes on IB ja LYNX ja kuhu täpselt läheb minu raha kui selle sinna kannan,
 • kuidas käib konto avamine välismaakleri juures,
 • millised erinevad topelt-autentimise viisid on kontole sisselogimiseks olemas,
 • milline maakler ja milline tasuskeem on just sinu jaoks see kõige soodsamate tehingutasudega lahendus,
 • millised erinevad platvormid on iga maakleri puhul olemas,
 • kuidas seadistada allalaetavat kauplemisplatvormi Trader Workstation (graafikud, analüüsiaknad),
 • millised on enamlevinumad tehingukorralduste tüübid ja kuidas neid platvormidel kasutada,
 • kuidas teostada valuutavahetust,
 • mis vahe on tavakontol ja margin kontol,
 • milliseid analüüsivahendeid ma igapäevaselt ise Trader Workstation platvormil kasutan,
 • kust leida erinevaid raporteid ja mida kõik need read seal üldse tähendavad,
 • kust leida andmeid raamatupidamise ja/või tuludeklaratsiooni täitmise jaoks.

Käesoleva koolituse näol ei ole tegu teoreetilise süvakoolitusega. Pigem on tegu juhendatud töötoaga, kus õpetamine ja tutvustamine vaheldub iseseisvalt oma maaklerkonto all kõige õpitu koheses rakendamises. Need, kel välismaakleri juures kontot veel ei ole, saavad uudistada ja jälgida, kuidas oleme me Kristiga asjad enda kontode puhul korraldanud.

Oled oodatud kaasa võtma oma sülearvuti ja IB/LYNXi paroolid! Just nõnda saad konto olemasolul töötoas aktiivselt osaleda ja koolitusest kõige rohkem kasu.

Lisaks lae omale enne seminari arvutisse alla ja installeeri Trader WorkStation kauplemisplatvormi tarkvara.

IB kasutajad saavad tarkvara alla laadida sellelt lingilt: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=16040

LYNX kasutajad saavad tarkvara alla laadida sellelt lingilt: https://www.lynxbroker.com/clients/tradingplatform/install/

TOIMUMISAEG: Koolitus toimub neljapäeval 28. veebruaril kell 18:30-20:30.

Koolituse kestus on 2 tundi, mille keskel teeme ka ühe 5-10 minutilise pausi.

ASUKOHT: Koolitus toimub Hestia Hotel Europa konverentsikeskuse konverentsisaalis „Lääne-Euroopa“, aadress Paadi 5, Tallinn.

HIND: Kuni 25. veebruarini 39 eurot, edaspidi 59 eurot.

 

Pärast ostukorvi tellimuse kinnitamist, kontaktinfo sisestamist ja pangalingi vahendusel makse tasumist jõuab koolituse pilet automaatselt Sinu e-mailile. Juhul kui seda ligikaudu 5 minuti jooksul juhtunud ei ole, siis kiika igaks juhuks ka rämpsposti ja pakkumiste kataloogidesse. Küsimuste korral võta ühendust blogi kontaktivormi kaudu.

SISSEPÄÄS: Sissepääs Hestia Hotel Europa konverentsikeskusesse on hotelli peauksest. Konverentsiruumid asuvad trepist üles minnes II korrusel. Õige tee leidmisel on abiks “IB ja LYNX kauplemisplatvormide töötuba” kirjaga sildid ja viidad.

PARKIMINE: Parkida saab näiteks hotelli kõrval asuvas Europark parklas, kus parkimise hinnaks on 3,50 EUR/24h.

Värsked postitused, uudised ja sooduspakkumised otse sinu postkasti!

Comments

 1. Tere,

  kas selle Trader WorkStation kauplemisplatvormi tarkvara kasutamine eeldab kontot IB juures ?

  • Dividend Investor says

   Jah, põhimõtteliselt küll. Ka LYNX opereerib selle sama Trader WorkStation platvormi peal ehk siis konto võib avada ka LYNXi juures.

   Samas katsetamiseks, tutvumiseks ja seadistamiseks on võimalik avada ka tasuta demo konto, mille saab hiljem siis päris kontoks ümber konverteerida. Vaata lisa siit: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1286#

 2. Tere!

  Täpselt see, mida mulle vaja, kuid kahjuks on sel ajal koolivaheaeg ning Eestist ära. Kas on plaanis teha sellest ka videoülesvõte või millalgi sarnane koolitus?

  • Dividend Investor says

   Videosalvestust plaanis ei ole kuna tegu ikkagi rohkem praktilise suunitlusega töötoaga.

   Praegu järgmist sarnast üritust veel planeerinud ei ole, aga ehk aasta pärast taas.

   • Tõnu says

    Ütleme nii, et võib ka varem seda koolitust uuesti teha 🙂

   • Dividend Investor says

    Tänud kommenteerimast! Ehk isegi võtan sügisel plaani.

 3. Van K says

  Teadupärast ei saa LYNXi kaudu Balti börsil noteeritud väärtpabereid osta. Kas mingi sarnane piirang on ka Stockholmi börsi puhul? Näiteks SWEDA puhul näeb infot vaid tuletisinstrumentide kohta. Aktsia ostu- ja müügihindasid mul LYNX Basic ei näidanud, olugigi, et Stockholmi turg oli avatud. Või on asi selles, et pole vastavat valuutat kontol või kuskil sätetes aktiveeritud?

  • Dividend Investor says

   Kusjuures LYNXi kaudu nüüd saab Balti börsi asju kaubelda, hinnakirja näeb siin. Miinimum tehingutasu on siiski üpris kõrge, 13 eurot per tehing.

   Stockholmi turuga võib olla selline lugu, et sa ei ole seda seadistuste all ise lubanud. Selle kontrollimiseks logi sisse LYNXi Account Management Home lehele, vali vasakpoolsest menüüst Settings ja edasi Account Settings ning avanevast aknast saad sektsioonis Trading Experience & Permissions kontrollida, kas oled Rootsi turu lubatavate turgude hulka arvanud või mitte. Seal samas saad vajadusel siis selle kohe ka ise lisada.

 4. Van K says

  Kuna Rootsi turg oli mul juba varasemalt lisatud, siis uurisin LYNX-ilt järgi. Sain teada, et nad loobusid Stockholmi turu andmepakettidest, kuna need muutusid neile liiga kulukaks. Nii on see olnud juba alates 2017. aastast. Eks siis tuleb hindade ja muude andmete jälgimiseks muid kanaleid kasutada.

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.