fbpx

Miljoniklubi

Miljoniklubi on virtuaalne investeerimisklubi. See on investeerimishuvilisi ühendav klubi, kus käime koos 2x kuus Zoom videokõne vahendusel. 

Kes on Miljoniklubi eestvedaja?

Mina olen Märten Kress – endine kauaaegne pensionifondide fondijuht, kunagine Riigikassa riskijuht, blogi dividendinvestor.ee eestvedaja ja Miljoniklubi asutaja ning eestvedaja.

Miks Miljoniklubi?

Miljoniklubi idee koorus välja minu enda isiklikust väljakutsest jõuda oma ettevõtte portfelliga 12 aastaga miljoni euro suuruse investeerimisportfellini. Alustasin selle väljakutsega 2021. aasta mai kuus. Seadsin paika sihi, tegin läbi arvutused ning seejärel panin paika juba konkreetse tegevusplaani. 

Selle klubi raames soovin sind motiveerida ja toetada, et ka sina saaksid seada oma enda isikliku eesmärgi ning paika panna tegevuskava selleni jõudmiseks. Ükskõik, kas valitud sihiks on 25 000 euro, 100 000 euro või 1 000 000 euro suurune investeerimisportfell.

Mis on Miljoniklubi eesmärk?

Miljoniklubi on loodud eesmärgiga ühendada investeerimishuvilisi, pakkuda võimalust suhelda teiste investeerimishuvilistega ja loomulikult arutada ühiselt erinevate investeerimisideede üle.

Mida saad kui astud Miljoniklubi liikmeks?

1. Motivatsiooni ja tuge oma rahaasjadega sihipäraselt tegeleda, muuhulgas ka uusi teadmisi ja vastuseid päevakajalistele küsimustele.

2. Ligipääsu toredale ja ühtehoidvale investeerimishuviliste kommuunile ning uusi inspireerivaid tutvusi.

3. Ülevaate olulistest finantsturgude arengutest ja uudistest, ligipääsu erinevatele analüüsidele ning ülevaate potentsiaalikatest investeerimisideedest.

Kuidas Miljoniklubi toimib?

1. Iga kuu esimesel teisipäeval kell 19:30-21:00 Zoom videokõne “Kuu kokkuvõte ja progress”

  • Eesmärkide seadmise, progressi mõõtmise, sihipärase investeerimise jmt teemad
  • Arutelu gruppides
  • Teemad, mis minu enda radarilt läbi on käinud – uudised, tähelepanekud, potentsiaalsed investeerimisideed

2. Iga kuu kolmandal teisipäeval kell 19:30-21:00 Zoom videokõne “Radar: uudised, investeerimisideed ja analüüsid”

  • Ettekanne mõnel fookusteemal
  • Arutelu gruppides samal teemal
  • Küsimuste-vastuste sessioon sel samal teemal
  • Asjakohased uudised ja analüüsid
  • Küsimused-vastused, kiiranalüüs klubiliikmeid huvitavate investeerimisideede kohta

NB! Videokõned salvestatakse ja need on järelvaadatavad. 

3. E-kirjad – videokõnede vahelistel nädalatel saadan teisipäeviti e-kirja parasjagu finantsturgudel aset leidvatest aktuaalsetest arengutest, jagan oma tehinguid ja samuti tutvustan mõnd radarile jõudnud investeerimisideed. Näiteks on need e-kirjad hiljuti sisaldanud Inbanki 9% võlakirjade kiiranalüüsi, börsil kaubeldavate kinnisvarafondide ehk REITide ülevaadet jmt.

4. Discordi vestlustoad – Miljoniklubi videokõned toimuvad 2x kuus. Samas nii küsimusi kui mõtteid tekib ka videokõnede vahepealsel ajal. Just sel eesmärgil on loodud Miljoniklubi Discordi server, kust leiab väga erinevaid vestlustubasid. Olgu sinu huvi kinnisvara, krüptovarad või hoopis kasvuaktsiad, iga suurema teema jaoks on olemas oma vestlusgrupp, kus küsida küsimusi, jagada oma mõtteid ning tähelepanekuid. Miljoniklubi liikmena saad ligipääsu ka sellele privaatsele vestluskeskkonnale.

Kõik videokõned salvestatakse ja on Miljoniklubi portaalis järelvaadatavad.

Tea, et boonusena saad liitudes ligipääsu ka varasematele salvestustele. Näiteks saad järele vaadata videokõnet, kus käisime läbi kasvuaktsiatesse investeerimise ABC, väärtussuhtarvude kasutamise põhitõed aktsiaostude ajastamisel ja palju muud.

Järgmine liitumisvoor 2024. aasta sügisel.

Liitumislingi ja lisainfo saamiseks sisesta oma e-maili aadress Miljoniklubi veebilehel ootenimekirja.

Uudised, analüüsid ja investeerimisideed 

Mina olen täielik finantsnohik ja investeerimisfanatt  See tähendab, et olen finantsturgudega elukutselisena seotud olnud tänaseks üle 20 aasta ja tegelen selle teemaga jätkuvalt igapäevaselt. Ühtlasi tähendab see seda, et mul on ka palju jagada.

Miljoniklubi on just täpselt selline formaat, kus saan jagada seda, mis mulle endale parasjagu uudiste või investeerimisideede valguses silma on jäänud. Samuti jagan meeleldi tehtud analüüse ning võtan ette Miljoniklubi liikmeid huvitavate investeerimisvõimaluste analüüsi. Olgu selleks siis mõni värske koduturu IPO, mõni välismaine aktsia või hoopis midagi võlakirjade maailmast.

Viime aeg-ajalt läbi ka hääletuse, millisele teemale keskendume. Seejärel valmistan ette ja teen klubi liikmetele sel teemal ettekande. Need teemad võivad tõesti olla seinast seina alustades dividendiaktsiatest ja ETFidest kuni võlakirjade, kasvuaktsiate ja idufirmadeni välja. 

Miljoniklubi tegutsemisaja jooksul on fookusteemadeks olnud näiteks:

1) portfelli strateegia ehk kuidas luua endale sobilik investeerimisstrateegia;
2) kuidas ajastada aktsiaoste erinevate väärtussuhtarvude abiga;
3) kuidas lugeda firma finantsaruandeid;
4) maagaasi ja LNG sektori ülevaade ning investeerimisideed;
5) kiibisektori aktsiate ja turu ülevaade;
6) Interactive Brokersi ja TradingView platvormide tutvustus ja seadistus;
7) millal müüa oma investeeringuid;
8) kasvuaktsiate analüüsi ABC;
9) REITid ehk börsil kaubeldavad kinnisvarafondid;
10) võlakirjad ja võlakirjade ETFid.

Kutsume Miljoniklubisse esinema ka külalisi

Miljoniklubi videokõnedes käivad mõnikord ka külalised. Esimesteks külalisteks olid maaklerfirma Lightyear asutajad, kes vastasid klubiliikmete küsimustele pea tund aega. Tegelikult on üks Lightyeari asutajatest ka Miljoniklubi liige 😉 

Lisaks on meil külas käinud ka tehnilise analüüsi spetsialistid Vaido Veek ja Markus Tamm, tuntud ettevõtja ja investor Raivo Hein ning Eften United Property Fund tegevjuht Kristjan Tamla.

Kõik senised videokõned on salvestatud ja Miljoniklubiga liitudes saad ligipääsu ka neile varasematele salvestustele.

Mida arvavad asjast klubiliikmed?

Suur tänu heade selgituste ja näidete eest, eesti keeles kuulata ja lugeda on ikka palju arusaadavam, vähemalt minu jaoks. Miljoniklubiga liitumine on minu parim otsus investeerimismaailmas edasi liikumiseks, aitäh!

– Marilin

Olen klubiliige, kuna soovin osa saada asjalikest mikro ja makro ülevaadetest, majanduse trendidest (ka ajaloolistest), potentsiaalsetest investeerimise vihjetest, kogukonnatundest.

Kuulumine klubisse hoiab mind fookuses olla investeeritud ja hoiduda liigsest kulutamisest, mis ei ole minu puhul üldse kerge.

– Mait

Panin oma portfelli aasta ka lukku. See portfell, mida IBs kasvatan on tõusnud +32% (tootlus) ja see on 100 % sinu töö tulemus.

Aasta alguses 105 000€ ja aasta lõpus 192 000€ ehk tootlus pluss raha lisamine. Ma nii uhke enda ja Miljoniklubi üle.👍💪💪💪 Kummardused ja tänud, et Miljoniklubi edasi vead.

– I.

Märten, tahtsin kohe võtta aja ja sind tänada. Täna tundsin, et see on asjakohane.

Oled aidanud mul paljuski silmad avada ja iga investeering saanud nagu juba ainult mitte mingiks lihtsalt katseks, vaid juba veidi nagu mõtestatud katseks. Seda äratundmist oli tore tajuda ja „süüdistada“ saab selles ainult sind. Ole sa tänatud!

– Riho

Kui Sul on õun ja mul on õun ning me vahetame omavahel õunad, siis on meil kummalgi endiselt üks õun.

Kui Sul on mõte/idee ja mul on mõte/idee ja me neid omavahel jagame, siis on meil kummalgi kaks ideed.

Koos kasvamine loob selliseid olukordi aina rohkem ja see on hea. Miljoniklubi tegemistes osalemine ja selle kaudu oma teadmistesse investeerimine on konkurentsitult parima tootlusega pikaajaline investeering. Julgen soovitada.

– Aivar

Miljoniklubiga saab liituda vaid korra-kaks aastas.

Järgmine liitumisvoor 2024. aasta sügisel.

Miljoniklubi on tasuline, igakuine liikmemaks on 35 eurot kuus (koos käibemaksuga). Liikmelisuse saab lõpetada igal ajal 1-kuulise etteteatamisega.

Miljoniklubiga liitumise huvi korral sisesta oma e-maili aadress Miljoniklubi veebilehel ootenimekirja. Kui liitumine avaneb, siis saad e-mailile liitumislingi ja võimaluse selle toreda klubiga liituda.