fbpx

Minust

Minu nimi on Märten Kress. Aastatel 2006-2016 juhtisin Danske pensionifondides investeeringuid, enne seda tegelesin finantsriskide juhtimise juurutamisega riigi reservidele.

Pärast rohkem kui kümneaastast karjääri finantssektoris pidin 2013. aastal oma isiklikele rahaasjadele peale vaadates tõdema, et kogu energia on läinud teiste raha haldamise peale. Oma säästud seisid enamasti niisama arvelduskontol. Ja juba aastaid. Tasapisi muudkui kasvades ja kasvades, sest viimase 5-6 aasta jooksul olin säästnud ligikaudu 15-25% oma sissetulekutest. Ega asjata öelda – kingsepp käib ikka paljajalu.

Ei saa öelda, et ma nende aastate jooksul isikliku raha finantsturgudele paigutamisega üldse ei tegelenud. Ostetud-müüdud sai nii üksikaktsiaid, aktsia- ja võlakirjafonde kui ka optsioone. Küll aga puudus kogu selles tegevuses süsteemsus ja järjepidevus. Tegelesin sisuliselt lühiajalise spekuleerimise, mitte investeerimisega. Nii-öelda dividendiusku pöördusin 2014. aastal. Alates sellest ajast on dividende maksvatest aktsiatest ja sellistesse aktsiatesse investeerivatest börsil kaubeldavatest fondidest (ETF-idest) saanud minu edaspidise investeerimisstrateegia kindel alustala.

dividend-investorKäesolev blogi ongi loodud eesmärgiga jagada oma ligi 10-aastase fondijuhi töö jooksul kogunenud finantsturgudealaseid teadmisi ja kogemusi ning kajastada samas ka oma edusamme sihipärase investeerimistegevuse ja finantsvabaduse poole liikumise teekonnal.

Oma rahaasjadega püüan toimetada lihtsat motot järgides: säästan regulaarselt, investeerin targalt, saavutan finantsvabaduse.

Pisut pikemalt saab minust ja dividendinvestor.ee saamisloost lugeda siin.

Minu investoriks saamise lugu koos näidetega sellest, mida kõike olen finantsturgudel proovinud, on leitav sellelt lingilt.

Lisaks selle blogi pidamisele olen: