fbpx

Säästmismäär – mai 2015

Säästmismäär_coverInvesteerimisele eelneb alati säästmine. Investeerimisportfelli alles üles ehitava investori vara kasvab esmajärjes tänu täiendavale säästmisele ja investeeringutele ning mitte niivõrd finantsturgude tootluse tulemusena. Seetõttu olen seadnud eesmärgiks säästa igakuiselt vähemalt 40% oma sissetulekutest ja investeerida need säästud dividende maksvatesse aktsiatesse ning aktsiafondidesse. Kõlavad sloganid on vahest head ka iseenda innustamiseks. Seega püüan igapäevaselt toimetada vastavalt motole “säästan järjepidevalt, investeerin targalt, saavutan finantsvabaduse“.

Olen jälginud oma tulusid ja kulusid igakuiselt alates 2014. aasta novembrist. Nüüdseks, pärast mõnda aega kestnud tulude-kulude dokumenteerimist, saan öelda, et kuud pole vennad. Elus tuleb ette üllatusi, erakordseid sündmusi ja ootamatuid kulutusi. Seega olen mõistnud, et kuust-kuusse eesmärki saavutada on keeruline. Kuigi pürin jätkuvalt igakuiselt vähemalt 40% säästmismäära poole, siis tõehetk eesmärgi täitmise või mittetäitmise osas saabub kalendriaasta kohta kokkuvõtteid tehes. Aasta lõpus soovin näha, et vähemalt 40% aasta jooksul teenitud tulust olen säästnud (ja investeerinud).

Mai oli elukorralduse ja rahaasjade mõttes erakordne kuu. Oh, kuis ma sooviks, et esimene säästmismäära dokumenteeriv blogikanne oleks ilmunud aprilli kohta, mil säästmismääraks kujunes 30%. Või veelgi parem, märtsi kohta, mil suutsin kulutada kõigest 59% saadud tuludest ja seeläbi säästa 41%. Kahjuks on reaalsus teistsugune ja mõningase kurbusnoodiga hinges pean tõdema, et maikuu säästmismääraks jäi kõigest 6%.

dividendinvestor.ee säästmismäär mai 2015

Erakordseks tegi mai asjaolu, et kolimise tulemusena tuli selle kuu jooksul kanda eluasemekulusid nii eelmise kui ka uue elukoha eest. Lisaks kamaluga kolimise ja enese uues kohas sisseseadmisega seonduvaid kulusid ning nõnda lihtsalt see käiski. Mõnes mõttes erakorralise (või pigem ebaregulaarse) kulutusena läks kirja ka sõiduauto kogu hooldusvälba vist kõige kallim hooldus üldse. Mõneks ajaks peaks sellega nüüd hooletu olema.

Tulude poolelt osutus pisukesekski päästerõngaks nädalase puhkuse eest ette makstav puhkusetasu, kuid juunis on sissetulekud jälle sellevõrra väiksemad.

Värsked postitused, uudised ja sooduspakkumised otse sinu postkasti!

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.