fbpx

Parimad Euroopa aktsiate ostuideed aastaks 2019

Valdavalt on nii erainvestorite kui ka professionaalsete varahaldurite pilgud suunatud Ameerika Ühendriikide aktsiaturule. Eks paljuski selle pärast, et tegu on turukapitalisatsiooni järgi mõõdetuna maailma suurima aktsiaturuga. Toomaks siiski veidi tasakaalustavat vaadet ja illustreerimaks, et huvitavaid ettevõtteid leiab ka mandri-Euroopast, jagangi käesolevaga valikut aktsiaanalüütikute arvates potentsiaalikatest Euroopa investeerimisideedest.

Tuntud USA investeerimispank Goldman Sachs koostab ja haldab juba päris pikalt parimate aktsiaostu ideede nimekirja. Hiljutises raportis võttis investeerimispank vaatluse alla parimad Euroopa aktsiaturgudelt pärinevad investeerimisideed.

Mida kujutab endast Goldman Sachsi aktsiaideede nimekiri?

Goldman Sachsi parimate aktsiaostu ideede nimekiri on inglise keeles tuntud kui Conviction Buy List. Sellesse nimekirja koondab pank oma aktsiaanalüütikute arvates parimat aktsia hinna tõusupotentsiaali omavad ettevõtted. Nimekirja koostamise aluseks on tavaliselt igale aktsiale analüütikute poolt määratud sihthind. Mida suurem on erinevus sihthinna ja hetke turuhinna vahel, seda suurem on tõusupotentsiaal. Lisaks sellele hindavad panga aktsiaanalüütikud ka selle sihthinna saavutamise tõenäosust.

Ostuideede nimekiri on valdavalt mõeldud panga professionaalsetele klientidele ehk institutsioonidele ja varakatele eraisikutele. Ennekõike on eesmärgiks üles leida ja välja tuua järgmise kuni 12 kuu jooksul turuindeksi tootlust ületava tootluspotentsiaaliga ettevõtted. Seega esmajärjes on tegu pigem aktiivsele investorile ja kauplejale mõeldud ostuideede nimekirjaga. Samas ka pikaajalised investorid võivad siit leida häid ja soodsa sisenemiskohaga aktsiaideid.

Kõnealune nimekiri koostatakse eraldi nii regioonide kui ka majandussektorite lõikes. Lisaks sellele jaotatakse investeerimisideed ka teemade ja strateegiate lõikes. Alljärgnev keskendub panga parimatele Euroopa aktsiaturgude ostuideedele kahe erineva investeerimisstrateegia lõikes.

Ülemüüdud kasvuaktsiad

Viimaste kuude suurte hinnakõikumiste kaotajateks paistavad olema kasvuaktsiad. Üpris paljud Euroopa kasvuaktsiad on kogenud järske hinnalanguseid. Selliseid, mis kohati annavad tehnilise analüüsi indikaatoreid kasutades märku ülemäärasest müümisest. Panga sõnutsi jäävad siin ennekõike sõelale neli ettevõtet, kus nende kõigi puhul hinnatakse tõusupotentsiaaliks vähemalt 30%.

Head tõusupotentsiaali omavad Hollandi kiibitootja ASML Holdings (tõusupotentsiaal +57%) ja Prantsusmaa luksusbrände koondav firma Kering (tõusupotentsiaal +31%).

ASML puhul hindab investeerimispank kõrgelt firma võimet tõsta oma toodete hindu ja head toodete väärtuspakkumist. Esmajärjes paistab ASMLi tugevus silma litograafia segmendis, kus firmal on ligi 70% turuosa. Ettevõte on välja töötamas järgmise põlvkonna ja uut lainepikkust kasutavaid EUV (extreme ultraviolet) lahendusi, millele prognoositakse suurt müügiedu. Pank prognoosib nimetatud uute toodete müügimahu kasvu 2020 aastaks ligikaudu +25% kuni +50%. Goldman Sachs on ASMLi järgmise 12 kuu hinnasihi seadnud 221 euro tasemele.

Luksuslike toodete kaubamärke Gucci, Yves Saint Laurent, Balenciaga, Alexander McQueen, Bottega Veneta ja teisi koondav Kering lõikab panga analüütikute hinnangul kasu just Gucci brändi kasvavast müügiedust. Just selle toel prognoositakse Keringile järgmise kolme aasta perspektiivis hoogsat kasumite kasvu, keskmiselt +12% aastas. Käibe kasvu põhjuseid tasub otsida hiljuti muutused läbi teinud jaotussüsteemidest. Veebimüük, muuhulgas läbi uue müügimudeli, millele Goldman Sachs viitab nimega e-concessions, on näidanud rohkem kui 30% aastaseid kasvunumbreid. Gucci käibest tervelt 56% annab y-põlvkond ehk niinimetatud millenniumilapsed. Teisisõnu just see põlvkond, kelle teenimis- ja seeläbi ka tarbimisvõime on tõusuteel. Keringi aktsiale on pank järgmise 12 kuu perspektiivis omistanud hinnasihi 530 eurot.

Järgmise kahe ettevõtte puhul näeb pank lisaks firma enda kiirele kasvule ka ülevõtutehingu objektiks langemise potentsiaali. See tähendab, et arvestatava tõenäosusega võib ülevõtutehingu ilmnedes loota veel täiendavat lisatulu.

Erinevate maksekaartide ja makseteenuste turul tegutsev Saksa ettevõte Wirecard omab Goldman Sachsi analüütikute sõnul ligi 79% hinnatõusu potentsiaali. Firma on seni kasvanud keskmiselt rohkem kui +25% aastas. Elektrooniliste maksete mahu kasvumääraks ennustatakse järgnevatel aastatel vähemalt +15% aastas. Wirecard on end positsioneerinud suurepäraselt, et kasvada turu keskmisest kiiremini. Peamiselt seetõttu, et firma on üpris aktiivne nii Aasia, Ladina-Ameerika kui ka Aafrika regioonides. Ka firma enda vastavaldatud strateegia aastateks 2020-2025 seab kasvusihid vähemalt 25% keskmise aastase kasvumäära piirimaile. Hinnasihiks on Wirecardi puhul pank järgmise 12 kuu valguses seadnud 250 eurot. Ülevõtu potentsiaali välja jättes on hinnasihiks 235 eurot.

Euroopa ostuideede nimekirja eesotsas troonib JUST EAT nime kandev Suurbritannia ettevõte. Selle firma puhul hindab Goldman Sachs tõusupotentsiaaliks +72%. JUST EAT on toidu kojukannet korraldav ja pakkuv firma, mis tegutseb täna 13 eri riigis, omab ligi 24 miljonit klienti ja teeb koostööd ligi 93 tuhande toitukohaga. JUST EAT puhul mängib aktsiaanalüütikute sõnutsi suurt rolli võrgustikuefekt ja tõsiasi, et selliste ärimudelite puhul kehtib varem või hiljem põhimõte „võitja võtab enamuse“. Üheks kõrge sihthinna põhjuseks on ka see, et analüütikute sõnul kaupleb JUST EAT oma konkurentidest Delivery Hero, GrubHub ja Takeaway.com oluliselt madalamatel hinnatasemetel. Eeldades selle lõhe sulgumist (teisisõnu konkurentidega võrreldavaid valuatsioonisuhtarve) kujuneb sihthinnaks 10,6 naelsterlingit. Ülevõtutehingu potentsiaali mitte arvestades on pank hinnasihiks seadnud 9,8 naelsterlingit aktsia kohta.

Soodsad rahalehmad

Teine strateegia, mis sobib hästi ka pikaajalisematele investoritele, on otsida täna soodsa hinnaga saada olevaid kõrge kasumlikkuse ja hea kasvupotentsiaaliga ettevõtteid. Sellele strateegiale viidates kasutab Goldman Sachs ise väljendit quality compounders. Tegu on kõrget investeeritud kapitali tootlust (ROIC) evivate firmadega, mis kasvatavad oma kasumeid keskmiselt vähemalt +8% aastas. Selles kategoorias toob pank välja viis firmat: Telenet, Philips, BAE Systems, Eurofins ja Elis. Neist kõige kõrgema aktsia hinna tõusupotentsiaaliga on Eurofins ja Elis.

Pärast konkurendi Berendsen omandamist sai Prantsusmaa ettevõttest nimega Elis Euroopa ja Ladina-Ameerika juhtiv töörõivaste, pesu ja muu taolise rentimisega tegelev firma. Analüütikud näevad Elise puhul aktsia hinna tõusupotentsiaali +92%. Firma on käesoleval aastal olnud väga aktiivne ülevõtutehingute vallas, mis on viinud ettevõtte laenukoormuse üpris kõrgele tasemele. Siiski hinnatakse, et viimaste aastate ülevõtmiste ja vastavate sünergiate toel kasvab ettevõtte kasum aktsia kohta järgmise kolme aasta jooksul keskmiselt +11% aastas. Täiendavad konkurentide ülesostmised võivad aktsiaanalüütikute hinnangul lisada siia veel +6% kuni +8% kasvu aastas. Järgmise 12 kuu perspektiivis on Goldman Sachsi aktsianalüütikud seadnud aktsia sihthinnaks 28 eurot.

Eurofins Scientific on samuti ettevõte, mis troonib kõnealuse Euroopa aktsiaideede ostunimekirja tipus. Järgmise 12 kuu perspektiivis hindab pank selle firma aktsia hinna tõusupotentsiaaliks +93%. Eurofinsi näol on tegu Pariisi börsil kaupleva 45 eri riigis rohkem kui 650 laborit omava ettevõttega. Firma tegeleb valdavalt ravimi- ja toiduainetööstuse tarbeks laboratoorsete uuringute ning testide tegemisega. Loomuliku äri kasvu ja konkurentide ülevõtu toel prognoositakse ettevõtte kasumi kasvuks järgmise kolme aasta jooksul vähemalt +20% aastas. Panga aktsiaanalüütikute hinnasiht on seatud 660 euro tasemele.

Ülejäänud kolme eelmainitud rahalehma puhul prognoosib Goldman Sachs üle järgneva 12 kuu järgmisi aktsia hinna tõusupotentsiaali numbreid: BAE Systems +28%, Telenet +40% ja Philips +38%.

Lahtiütleja:  Käesolev ettevõtete tutvustus ei sisalda endas investeerimissoovitust. Tegu on informatiivse ülevaatega, mille eesmärgiks on laiendada silmaringi ja koondada ettevõtete kohta käivat infot. Investeerimisotsused ja analüüsid teeb iga investor ise.

Värsked postitused, uudised ja sooduspakkumised otse sinu postkasti!

Comments

 1. Anonüümne says

  Tervitus!
  Tänan veidi teistmoodi postituse eest ja avamast ka Euroopa turgu.
  Kas sellele Conviction Buy Listile (kõige värskemale) oleks võimalik kuskilt ka ligi pääseda, et end ka tulevikus kursis hoida? Googeldades ei suutnud sedasama Euroopa listi ise leida.

  • Dividend Investor says

   Võta heaks! See on siiski jah ainult panga klientidele mõeldud nimekiri. Kord-paar aastas avaldatakse põhjalikum raport, mis jõuab ka meediasse, kuid jooksvalt on nimekiri kättesaadav vaid klientidele kliendiportaali kaudu.

 2. Võrdlesin täna nende aktsiate hindu aastataguse hinnaga ja peab tõdema, et oleks täitsa viisaka tulemuseni jõudnud.

  • Dividend Investor says

   Tõsi, vaatasin ka ise jaanuaris arengud üle. Paari aktsiat võtsin tasapisi aasta jooksul ka oma spekulatiivsesse portfelli. Igatahes jah, täitsa selline tunne, et hakka või 2020. aastaks mõeldud sama nimekirja otsima 🙂

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.