fbpx

Külalisena Investeerimisklubi saates

Marko ja Markus Investeerimisklubist kutsusid vestlema investeerimisest, dividendiaktsiatest ja börsil kaubeldavatest fondidest ehk ETFidest. Lisaks rääkisin veida ka sellest, milline näeb täna välja minu isiklik portfell, mida jälgin dividendiaktsiate ostuhetki ajastades ning sekka sai juttu tehtud ka maailma majanduse olukorrast.

Igatahes minul oli huvitav ja salvestus oli igati toredalt veedetud aeg. Suured tänud Markusele ja Markole kutsumise ja hea ettevalmistuse eest!

Loodan, et tegu on infoküllase ja huvitava saatega. Seega head kuulamist ja vaatamist!

Saatest on olemas ka ainult audio versioon.

Värsked postitused, uudised ja sooduspakkumised otse sinu postkasti!

Comments

 1. Ostap says

  Ma ise kasutasin vahepeal sellist strateegiat, et portfellis on X erinevat ETFi paika pandud kaaludega väärtustele, a’la ETF1 = 40%, ETF2 = 35%, ETF3 = 25%. ja siis igal ostmiskorral ostsin juurde seda, mille väärtus portfellis oli eesmärgist kõige rohkem maas.
  Algoritmi pluss on see, et seda on lihtne järgida ja pikas perspektiivis tagab soodsamad ostukohad.
  Algoritmi probleem on, et alguses on järjekord alati 1, 2, 3, 1, 2, 3 — läheb natuke aega, enne kui stabiliseerub.
  Idee töötas minu jaoks kenasti kuni EU keeras pooled mu listis olnud fondid kinni ja tekkinud segaduses läks distsipliin käest…

  Kui tehingu kulu ei oleks probleemiks, ostaks ma iga kord igat ETFi täpselt niipalju, et portfell saavutaks ostu järel soovitud jaotuse (ligikaudu).

  Ehk on kellelegi abiks.

  • Dividend Investor says

   Aitäh jagamast!

   Sinu kirjeldatu on jah täpselt selline hea algoritm, mis vähemalt algusaastatel tagab kenasti portfelli tasakaalustamise ainult ostutehingute toel ehk ilma vajaduseta midagi tasakaalustamiseks müüa.

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.