fbpx

Veebiseminar: krüptovarad investeerimisportfelli osana

Kirjutasin hiljuti NFTdest ehk digitaalsest kollektsioneerimisest. Seda postitust kirjutades tekkis mõte, et ehk on paslik teha üks krüptovaradele keskenduv veebiseminar. Selline, kus vaatame, kas ja kuidas kaasata krüptovarasid pikaajalisse investeerimisportfelli.

Tegin oma esimesed imepisikesed krüptovarade ostud 2017. aastal. Siis tundus sõna otseses mõttes tegu olevat õhu ostmisega. Seepärast ka imepisikesed ostud.

Kiired arengud

Paari aastaga on muutunud palju – meil on nüüd olemas reaalsed ja töötavad rakendused, mis kasutavad kõnealust tehnoloogiat, suur hulk finantssektori helgemaid päid on asunud ehitama detsentraliseeritud börsisüsteeme, digitaalne kollektsioneerimine ehk kogu NFTde maailm töötab täistuuridel. Krüptomaailm selle sõna laias tähenduses on tulnud, et jääda.

Juba terve käesoleva aasta praktiliselt igal nädalal panustan ma vähemalt 4-5 tundi sellesse, et midagi selle maailma kohta uut õppida. Hoida silma peal suurematel arengutel, süüvida sellesse, kuidas töötavad detsentraliseeritud börsid ja NFTd või kuulata mõnd podcasti, kus varem traditsioonilises finantssektoris suuri tegusid teinud inimesed ehitavad nüüd midagi üles niinimetatud krüpto maailmas.

Hirm rongist maha jääda

See on olnud ikka päris palju aega ja tegelikult ka ajuressurssi nõudev pingutus. Kohati, või tegelikult vist isegi enamasti, on abstraktsuse tase äärmiselt kõrge. Eriti minusuguse jaoks, kes programmeerimise ja tarkvaraarenduse vallas kohe üldse mingi kibe käsi ei ole. Kas ma saan nüüd kõigest aru, mis seal krüpto maailmas toimub? Kaugel sellest! Aga ma vähemalt nii-öelda jooksen sabas ja ehitan oma teadmisi klots klotsi haaval üles.

Ma ei taha olla see keskealine, kes ühel päeval ärgates avastab, et maailm on nii palju muutunud, et enam ei julge mingeid uusi platvorme või teenusepakkujaid kasutada, sest nad on mingid krüpto firmad, nad kasutavad mingit arusaamatut detsentraliseeritud opereerimismudelit või mingit arusaamatut plokiahela tehnoloogiat, kus minu andmed ei istu turvaliselt kellegi dokumendikapis, vaid hoopis avatud veebivõrgustikus.

Jah, paljud asjad selles maailmas on ikka veel lapsekingades, kasutajakogemus ei pruugi olla teps mitte kõige mugavam ja juba harjumuspärase regulatsiooni/tarbijakaitse puudumine mõnes mõttes justkui hirmutab. Samas julgen öelda, et iga investeerimishuviline ja tegelikult ka ettevõtja võiks end kasvõi pisut selle maailmaga kurssi viia. Need arengud lihtsalt nõuavad seda, et täiendaksime ka oma niinimetatud tehnoloogilist kirjaoskust. Nõnda väldime seda ühel päeval tekkida võivat tugevat negatiivset tunnet, et oleme rongist ikka täielikult maha jäänud.

Krüptovarad pikaajalise investeerimisportfelli valguses

Kõik ülaltoodu puudutas pigem sellist igapäevaelu – süsteeme ja tehnoloogiaid, mida tõenäoliselt tulevikus üha rohkem kasutame. Samas tasub vaadata kõnealust maailma ka investori pilgu läbi. See on nüüd see koht, kus ma olen pidanud tegema ikka ekstra palju pingutusi eneseületamiseks. Minu loomupärane karakter on analüütiline, minevikus pigem ka riskikartlik ja konservatiivne. Nagu isegi aru võite saada, siis sõnad konservatiivne ja krüptod ühes lauses väga ei tööta 🙂

Kuigi teatud areng on toimunud, siis palju on veel ka ees. Soovin kogu seda teekonda – oma mõtteid, algseid ja tänaseks muutunud hoiakuid, kogemusi ja õppetunde ning kõike muud jagada. Ikka tavapärasel süstemaatilisel ja veidi ka analüütilisel, kuid lihtsal ja arusaadaval moel. Seepärast kutsungi sind osa saama krüptovarade veebiseminarist.

Ütlen veel kord, et ma ei pea end mitte mingil kujul krüptovarade valdkonna spetsialistiks. Samuti ka mitte krüptokauplejaks. Nagu öeldud, siis oma esimesed ostud tegin 2017. aastal ja olen seni olnud 100% osta-hoia investor. Krüptovarade kontosid on mul kokku 5. Samuti olen avanud konto oma ettevõttele. Sellel veebiseminaril plaanin jagada kõike seda, mida selle aja jooksul õppinud ja kogenud olen. Kaasa arvatud seda, mida olen ostnud, miks, kuidas ja mis sellest kõigest tänaseks saanud on.

Veebiseminaril võtame jutuks muuhulgas järgmised teemad:

 • krüptovarade turu ülevaade;
 • kust leida sisulist ja asjalikku infot krüptovarade kohta;
 • krüptovarad pikaajalise investori vaatepunktist;
 • miks kaaluda krüptovarade lisamist portfelli;
 • milliseid krüptovarasid kaaluda;
 • milliseid krüptosid leiab minu portfellist;
 • kuidas üles ehitada investeerimisstrateegia;
 • kuidas krüptovaradesse investeerida;
 • investeerimine eraisikuna vs läbi ettevõtte;
 • juhised ettevõttele konto avamiseks Kraken platvormil;
 • sisevaade Kraken platvormile;
 • kuidas teenida tulu (intressi) juba ostetud krüptovaradelt.

Seega keskendub see veebiseminar ennekõike kogu krüptovarade maailma tutvustamisele pikaajalise investori vaatepunktist lähtudes püüdes vastata küsimusele kas ja kui suures ulatuses kaaluda krüptovarade kaasamist oma investeerimisportfelli ja kuidas investeerida. Kauplemisest sel veebiseminaril juttu ei tule.

Veebiseminari eesmärk on anda ülevaade krüptovarade turust, sellest, kuidas on võimalik krüptovaradesse raha paigutada ja milline potentsiaalne mõju on krüptovaradel pikaajalisele investeerimisportfellile.

Esmaspäev 4. oktoober kell 19:00

Ütlen kohe ka ära, et nagu tavaks, siis veebiseminar on hiljem järelevaadatav. Kõik registreerunud saavad nii otse osalemise lingi kui ka pärast hiljem slaidipaki pluss järelevaatamise lingi.

TOIMUMISAEG: Esmaspäev 4. oktoober kell 19:00-20:30.

Veebiseminari kestuseks on 1 tund ja 30 minutit, millest esimesed ligi 60 minutit hõlmab ettekanne, mille järel on kõigil võimalik küsida küsimusi.

ASUKOHT: Zoom videokõnede keskkond. Soetades pääsme saad oma e-mailile edasised juhised veebiseminaril osalemiseks.

HIND: 

 • Soodushind kuni 29. septembrini kaasa arvatud: 35 EUR
 • Alates 30. septembrist 45 EUR

Nüüd saadaval ka veebiseminari videosalvestus

Pärast ostukorvi tellimuse kinnitamist, kontaktinfo sisestamist ja pangalingi vahendusel makse tasumist jõuavad juhised veebiseminari videosalvestuse vaatamiseks automaatselt Sinu e-mailile. Juhul kui seda ligikaudu 5 minuti jooksul juhtunud ei ole, siis kiika igaks juhuks ka rämpsposti ja pakkumiste kataloogidesse. Küsimuste korral võta ühendust blogi kontaktivormi kaudu.

Värsked postitused, uudised ja sooduspakkumised otse sinu postkasti!

Comments

 1. Indrek says

  Tere!

  Oleks huvitav kuulda, mida sa arvad sellisest kodumaiste juurtega automaatsest või fondilaadsest krüptoinvesteerimise platvormist nagu OSOM (osom.finance). Niipalju kui ma aru saan, siis toimib see nii, et põhimõtteliselt ostad osaluse nende tehisintellekti koostatavas krüptoportfellis.

  • Dividend Investor says

   Ei ole sellest kuulnud. Vaatasin kiirelt peale ja ausalt öeldes paistab suhteliselt ebausaldusväärne. Selliste kvantitatiivsete portfellihalduse strateegiate puhul on väga oluline ajalooliste tootluste läbipaistev kuvamine. Ja mitte ainult selle strateegia tootluste kuvamine, vaid ka võrdlus sobilike indeksitega või siis olgu kasvõi Bitcoini tootlusega üle samade perioodide. Praegu leian sealt viite ainult sellele, et perioodil 17-23. august 2021 oli tootlus +19,67%. Esiteks väga lühike referentsperiood pluss samas selle sama paari päeva jooksul tõusis Bitcoini hind euro suhtes ca +10%, Ethereumil samuti ca +10% ja Cardano hind ca +51%. Kui juba suuremad krüptod sellist sõitu tegid, siis see +19% ei ole midagi erakordset. Teine mineviku tootluse lause on järgmine – lanseerisime strateegia 2019. aastal ja oleme tänaseks euros mõõdetuna teeninud investeeringute tootluseks 7x. Jällegi, periood täiesti ebaselge ja võimatu võrrelda krüptoturu üldise liikumisega.

   • Dividend Investor says

    Kaevasin veidi veel ja leidsin lõpuks ka ühe graafiku, kus peal võrdlus Bitcoini hinnaliikumisega. Samas on see graafik fikseeritud alguspunktiga ja eri perioodide lõikes tootlusi väga lihtsalt võrrelda ei saa. Jah, saab ise arvutada, aga selge on see, et veebilehel nähtav võrdluse kuvamine on valitud selliselt tahtlikult – nõnda paistab strateegia väga hea. Jällegi, juhul kui strateegia hõlmab ka teistesse krütovaradesse investeerimist peale Bitcoini, siis see võiks olla selgemalt välja toodud ning lisaks ka võrdlus mingi krüptoindeksiga või Alt-coin indeksiga vms.

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.