fbpx

Börsijutud #27: jaanuari efekt, sektori rotatsioon jm

Käesoleva aasta esimene episood sarjast “Börsijutud: investor vs kaupleja” sai linti. Sel korral tulin saatesse rea graafikutega. Graafikutega, mis purustavad müüte ja levinud narratiive ning ilmestavad tänaseid turutrende.

Alustuseks võtsin jutuks ühe Stock Traders Almanac nimelises raamatus ainsaks Wall Street’i tasuta lõunaks kutsutava kauplemisstrateegia ehk niinimetatud jaanuari efekti.

Lisaks tegime juttu ka minu hiljutisest teatest lõpetada dividenditulu jälgimine ja raporteerimine, aktsiaturgude sektori rotatsioonist, Interactive Brokers’i aastatasu kirjast, mille osad Eesti investorid said ning samuti kasvu vs väärtusaktsiatest.

Kõik Börsijuttude episoodid leiad ka audio formaadis ja seda Anchor.fm keskkonnast sellelt lingilt. Kuulata saad ka läbi Spotify, Apple Podcasti, Google Podcasti.

Saadet saad vaadata ka otse Börsijuttude Youtube’i kanalil.

NB! Juba 24. jaanuaril saadan kõigile neile, kes on liitunud uudiskirjaga infot uue projekti kohta, millega viimased 3 kuud oma päevi sisustanud olen. Kui soovid täpsemalt kuulda, siis liitu uudiskirjaga. Mina igatahes olen väga põnevil 🙂

Uudiskirjaga liitumise akna leiad siit samast postituse alt.

Värsked postitused, uudised ja sooduspakkumised otse sinu postkasti!

Comments

 1. Jaak V says

  24 esmaspäev-käib kõva andmine kodubörsil 🙂 Tahtsin hoopis mainida seda,et see vist ongi eestlaste saatus maadelda kogu aeg `geopoliitilise pahnaga`.Vanaisa maadles kerenskitega,isa ostmarkade ja mina ruublikutega ja eurodega.Ilmselt on eestlased ikka kõik tugevaks treenitud juba.7 inimpõlve treenib ju. 🙂

  • Dividend Investor says

   Pakun, et eks see on laupäevasel Investor Toomase konverentsil kõlanud hirmujuttude järelkaja.

 2. Indrek says

  Tere!

  Tahtsin öelda, et klubi sissejuhatav video oli väga hea. Ühtlasi tahtsin küsida, et kas sul on plaanis Airoboti IPO analüüs teha. Lugesin Textmagicu ja Ignitise analüüse küll peale nende IPO-sid tagantjärele, aga need olid väga põnevad ja ma arvan, et Airoboti oma oleks ka paljudele huvitav.

  • Dividend Investor says

   Aitäh, seda on suur rõõm kuulda! Õige pea tuleb juba järgmine 😉

   Airobotiga on selline lugu, et nad tegelikult võtsid minuga ühendust ka ise sellise analüüsi tegemiseks. Juhtus lihtsalt nii, et olin just parasjagu maandunud palmisaarel ja järgmised 10 päeva tahtsin keskenduda muule kui aktsiaanalüüsi tegemisele 🙂 Ja praegu läheb kogu aur klubi asjade ehitamise peale. Seega lähikuudel pikka analüüsi tulekul ei ole. Ehk võtame selle samas klubis mõnikord jutuks kui huvilisi veel ja teen siis kiiranalüüsi.

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.