fbpx

Börsijutud #65: eestlaste rahatarkus ja kuhu meie kunagi raha ei pane

Värske episood saatest “Börsijutud: investor vs kaupleja” sai linti. Sel korral oli saade eriline, sest istusime salvestuseks maha ühes ruumis ehk käisin Markusel kõrghoone korteris külas.

Tegime juttu eestlaste rahatarkusest, pensioniks investeerimisest pensioni investeerimiskontot ehk PIKi kasutades ja üldse pensioniplaanidest.

Mis sa arvad, kas kaupleja, nagu seda on näiteks Markus, peaks investeerima pensionifondidesse või pigem mitte? Jäta oma kommentaar postituse alla.

Jutuks tuli ka see, kuhu meie oma raha mitte mingil juhul ei paneks.

Börsijutud: investor vs kaupleja episood #65

Kõik Börsijuttude episoodid leiad ka audio formaadis ja seda Spotify for Podcasters keskkonnast sellelt lingilt. Kuulata saad läbi Spotify, Apple Podcasti, Google Podcasti.

Saadet saad vaadata ka otse Börsijuttude Youtube’i kanalil.

Värsked postitused, uudised ja sooduspakkumised otse sinu postkasti!

Comments

 1. Hello!

  Tänan, et siis minu PIKi kommenteerisite :). Andsite häid soovitusi. Aitäh! Usun, et kindlasti on saadud soovitustest kasu.
  Ma ise arvan, et mul ongi portfolio nii ülesehitatud, et etf ja pudinad seal juures. Lihtsalt India tundub suure potensiaaliga, kuid midagi konkreetset on sealt juba raskem välja valida. On vähem ja suurema riskiga aksiaid. Võibolla isegi teen mõned muutused. Näiteks lisan vahetusvariandina VWRLi. Vihjasid “nurgatagant”, et valitud “pudinad” pole normaalsest regioonist :). Sellesse 10 või 7 vapra rongi peale praegu hüpata tundub mulle veel riskantsem, kui sealne “poliitiline risk”. Varem või hiljem tuuled pöörduvad. Eks tulevik näitab :).
  Aga saate küsimus: III sammas. Kui seni pole puudust tundnud, ju siis pole ka vaja. (Y)

  • Dividend Investor says

   Võta heaks! Sinu valitud ETFide kohta mul tegelikult kommentaare ei olnud. Mõistan nii India teesi kui ka seda, miks pigem valuatsiooni valguses soov panustada Euroopa aktsiaturgudele.

 2. Jumal olgu kiidetud, kes lasi tõde jälle sedapidi paista 🙂 Minu arusaamist pidi on just üksikaktsiate edukas valimine paras “keemiseerimine” 🙂
  Panen mainitud lõigu filmist “Wolf Of Wallstreet” üles. Eks igaüks ise otsustagu 🙂
  On ropp ja tundlikule hingele vaadata ei soovita:

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.