fbpx

Veebiseminari salvestus: krüptovarad investeerimisportfelli osana

Tegin oma esimesed imepisikesed krüptovarade ostud 2017. aastal. Siis tundus sõna otseses mõttes tegu olevat õhu ostmisega. Seepärast ka imepisikesed ostud.

Kiired arengud

Paari aastaga on muutunud palju – meil on nüüd olemas reaalsed ja töötavad rakendused, mis kasutavad kõnealust tehnoloogiat, suur hulk finantssektori helgemaid päid on asunud ehitama detsentraliseeritud börsisüsteeme, digitaalne kollektsioneerimine ehk kogu NFTde maailm töötab täistuuridel. Krüptomaailm selle sõna laias tähenduses on tulnud, et jääda.

Juba terve käesoleva aasta praktiliselt igal nädalal panustan ma vähemalt 4-5 tundi sellesse, et midagi selle maailma kohta uut õppida. Hoida silma peal suurematel arengutel, süüvida sellesse, kuidas töötavad detsentraliseeritud börsid ja NFTd või kuulata mõnd podcasti, kus varem traditsioonilises finantssektoris suuri tegusid teinud inimesed ehitavad nüüd midagi üles niinimetatud krüpto maailmas.

Jah, paljud asjad selles maailmas on ikka veel lapsekingades, kasutajakogemus ei pruugi olla teps mitte kõige mugavam ja juba harjumuspärase regulatsiooni/tarbijakaitse puudumine mõnes mõttes justkui hirmutab. Samas julgen öelda, et iga investeerimishuviline ja tegelikult ka ettevõtja võiks end kasvõi pisut selle maailmaga kurssi viia. Need arengud lihtsalt nõuavad seda, et täiendaksime ka oma niinimetatud tehnoloogilist kirjaoskust. Nõnda väldime seda ühel päeval tekkida võivat tugevat negatiivset tunnet, et oleme rongist ikka täielikult maha jäänud.

Krüptovarad pikaajalise investeerimisportfelli valguses

Kõik ülaltoodu puudutas pigem sellist igapäevaelu – süsteeme ja tehnoloogiaid, mida tõenäoliselt tulevikus üha rohkem kasutame. Samas tasub vaadata kõnealust maailma ka investori pilgu läbi. See on nüüd see koht, kus ma olen pidanud tegema ikka ekstra palju pingutusi eneseületamiseks. Minu loomupärane karakter on analüütiline, minevikus pigem ka riskikartlik ja konservatiivne. Nagu isegi aru võite saada, siis sõnad konservatiivne ja krüptod ühes lauses väga ei tööta 🙂

Kuigi teatud areng on toimunud, siis palju on veel ka ees. Soovist kogu seda teekonda – oma mõtteid, algseid ja tänaseks muutunud hoiakuid, kogemusi ja õppetunde ning kõike muud jagada, sündiski mõte teha krüptovarade teemaline veebiseminar.

Rõhutan üle, et ma ei pea end mitte mingil kujul krüptovarade valdkonna spetsialistiks. Samuti ka mitte krüptokauplejaks. Nagu öeldud, siis oma esimesed ostud tegin 2017. aastal ja olen seni olnud 100% osta-hoia investor. Krüptovarade kontosid on mul kokku 5. Samuti olen avanud konto oma ettevõttele. Sellel veebiseminaril jagasin kõike seda, mida selle aja jooksul õppinud ja kogenud olen. Kaasa arvatud seda, mida olen ostnud, miks, kuidas ja mis sellest kõigest tänaseks saanud on.

Veebiseminaril tulid jutuks muuhulgas järgmised teemad:

 • krüptovarade turu ülevaade;
 • kust leida sisulist ja asjalikku infot krüptovarade kohta;
 • krüptovarad pikaajalise investori vaatepunktist;
 • miks kaaluda krüptovarade lisamist portfelli;
 • milliseid krüptovarasid kaaluda;
 • milliseid krüptosid leiab minu portfellist;
 • kuidas üles ehitada investeerimisstrateegia;
 • kuidas krüptovaradesse investeerida;
 • investeerimine eraisikuna vs läbi ettevõtte;
 • juhised ettevõttele konto avamiseks Kraken platvormil;
 • sisevaade Kraken platvormile;
 • kuidas teenida tulu (intressi) juba ostetud krüptovaradelt.

Seega keskendub see veebiseminar ennekõike kogu krüptovarade maailma tutvustamisele pikaajalise investori vaatepunktist lähtudes püüdes vastata küsimusele kas ja kui suures ulatuses kaaluda krüptovarade kaasamist oma investeerimisportfelli ja kuidas investeerida. Kauplemisest sel veebiseminaril juttu ei tule.

Veebiseminari eesmärk on anda ülevaade krüptovarade turust, sellest, kuidas on võimalik krüptovaradesse raha paigutada ja milline potentsiaalne mõju on krüptovaradel pikaajalisele investeerimisportfellile.

Videosalvestuse hind on 39 eurot. Pärast e-poe vahendusel ostu sooritamist saadetakse Sinu e-maili aadressile juhised ja link videosalvestuse vaatamiseks Vimeo keskkonnas. Seal samas on olemas veebilink, millelt alla laadida seminari slaidipakk.

Pangalingi vahendusel ostu sooritamiseks klikka “Ostan” nupule.

Pärast ostukorvi tellimuse kinnitamist, kontaktinfo sisestamist ja pangalingi vahendusel makse tasumist jõuavad juhised video vaatamiseks automaatselt Sinu e-mailile. Juhul kui seda ligikaudu 5 minuti jooksul juhtunud ei ole, siis kiika igaks juhuks ka rämpsposti või pakkumiste kataloogidesse.