fbpx

Veebiseminari salvestus: Tehnilise analüüsi ABC investorile

Mis on tehniline analüüs?

Tehniline analüüs on analüüsimetoodika, kus prognooside tegemisel baseerutakse peamiselt ajaloolistele hinnaliikumistele, samuti ka kauplemiskäibe numbritele.

Sageli jagunevad investorid/kauplejad kahte leeri. Akadeemilise taustaga ja fundamentaalanalüüsi pooldavad investorid tavaliselt tehnilisest analüüsist suurt ei arva. Olin ka mina üks neist. Julgelt oma 10+ aastat ikka.

Päevakauplejad ja swing trader‘id samas peavad tehnilise analüüsi meetodeid kõige olulisemaks sisendiks üldse. Just hinnaliikumiste baasilt sünnivad nende kauplemisideed ja investeerimisteesid.

Minu arvates ei tasugi siin nii-öelda poolt valida. Ehk siis kas sellesse uskuda või mitte. Kõige lihtsam on tehnilisest analüüsist mõelda nii – kui piisavalt palju inimesi mingit sarnast loogikat järgib (mustreid ja korrapärasid otsib), siis see loogika ka töötab (need mustrid ja korrapärad töötavad).

Millal kasutan mina tehnilist analüüsi?

Olen ise täna seda meelt, et tehniline analüüs on väga oluline analüüsikomponent. Üks oluline ehitusklots mitmest. Eks see tõdemus on tulnud omal nahal asju järele proovides. Lihtsalt liialt palju hakkas mingil hetkel juhtuma seda, et ujusin vastuvoolu ja see vastuvool ei tahtnud kohe kuidagi lõppeda.

Teisisõnu hakkasin pikaajalisi positsioone soetama tihtilugu liialt vara – siis kui langustrend ja momentum olid veel ülemäära tugevad. Kui kannatust varuda, siis sai neist aukudest lõpuks kenasti välja, kuid olen õppinud, et kaotasin tehnilise analüüsi indikaatoreid eirates kahes vallas. Esiteks tootluses, sest alustasin ostmist liialt kõrgete hindadega. Teiseks oli alternatiivkulu ikka päris kõrge. Panin raha investeeringute alla kinni, mis olid selges langustrendis ja pöördumiseni läks aega ikka suhteliselt kaua.

Täna kasutan tehnilist analüüsi peamiselt kahel rindel. Esiteks uurin alati oma dividendiportfelli üksikaktsiaid valides, kas tehniliste indikaatorite järgi on mõistlik ostukoht või mitte. Siin on tegu justkui toetava meetodiga.

Teiseks, erinevate kauplemisideede ja spekuleerimishõnguliste tehingute puhul on tehnilisel analüüsil oluline roll. Siin võib öelda, et isegi kandev roll, sest tihtipeale need ideed saavadki alguse just hinnagraafikust ja tehnilisest pildist.

Veebiseminari eesmärk

Kõnealuse veebiseminari eesmärk ei ole teid üle külvata rohkete hinnamustritega, mis paljudele tehnilise analüüsi meetodist kuuldes kohe silme ette tulevad. Jah, kõik need pea-ja-õlad (head and sholders), kolmnurgad (triangles), vimplid (pennants), cup with handleascending scallop ja muid huvitavaid nimesid kandvad mustrid.

Selle veebiseminari eesmärk on jagada väga lihtsaid põhikontseptsioone, mis töötavad. Samuti jagada seda, kuidas ma ise ja ka need, kellelt ma tehnilist analüüsi õppinud olen, kogu aktsiagraafiku uurimise protsessile lähenevad. Seega rõhk on põhikontseptsioonidel, põhiindikaatoritel ja asjadel, mis päriselt töötavad.

Nagu öeldud, siis jagan ka kogu protsessi ehk tegevuste järjestust, mida tehnilist analüüsi teostama hakates ise järgin. Lisaks jagan ka tasuta tööriistu, mida kõigeks selleks kasutan ja juhendan, kuidas saate kohe ka ise seda kõike proovima ning rakendama hakata.

Veebiseminaril saad teada:

  • milliseid graafikutüüpe eelistada ja miks,
  • kuidas lugeda küünalgraafikut,
  • kuidas alustada tehnilise pildi uurimist,
  • mida analüüsi alustades hinnagraafikutelt otsima asuda,
  • millised on enimlevinud tehnilised indikaatorid,
  • kuidas neid indikaatoreid kasutada ja tõlgendada,
  • millist keskkonda/tööriistu kasutan tehnilise analüüsi jaoks,
  • kuidas neis orienteeruda ja oma analüüse salvestada.

Seminari videosalvestuse pikkus on 1 tund ja 38 minutit. Sellest esimesed ligikaudu 1 tund ja 8 minutit hõlmab ettekanne. Ülejäänud aeg on sisustatud veebiseminaril osalenute küsimustele vastates.

Videosalvestuse hind on 39 eurot. Pärast e-poe vahendusel ostu sooritamist saadetakse Sinu e-maili aadressile juhised ja link videosalvestuse vaatamiseks Vimeo keskkonnas. Samuti saad veebilingi, millelt alla laadida kogu teoreetilise seminariosa slaidipakk.

Pangalingi vahendusel ostu sooritamiseks klikka “Ostan” nupule.

Pärast ostukorvi tellimuse kinnitamist, kontaktinfo sisestamist ja pangalingi vahendusel makse tasumist jõuavad juhised video vaatamiseks automaatselt Sinu e-mailile. Juhul kui seda ligikaudu 5 minuti jooksul juhtunud ei ole, siis kiika igaks juhuks ka rämpsposti või pakkumiste kataloogidesse.