fbpx

LYNX’i pakkumine: uuele kliendile 100 eurot tehingutasude krediiti

Olen varem kirjutanud, et omale välismaaklerit valides jäi mu silm pidama LYNX nimelisele maaklerile ja avasin seal ka konto. Eks meil kõigil ole maaklerivalikul omad kriteeriumid ja selle analüüsi peabki igaüks ise läbi tegema. Käesolevaga soovin lihtsalt jagada üht hetkel kehtivat sooduspakkumist, millele juhtis tähelepanu üks blogilugeja (aitäh Georg!).

100 eurot tehingutasude krediiti

Nimelt on LYNX’i Soome filiaalil käimas hetkel kampaania, kus läbi soovitaja uue konto avanud investor saab oma kontole 100 eurot, mida saab kolme kuu jooksul kasutada tehingutasudeks. Selle tehingutasude krediidi saamiseks peab avama konto läbi LYNX’i Soome filiaali ja kasutades mõne olemasoleva LYNX’i Soome filiaali kliendi soovitust, kandma kontole vähemalt 3000 eurot ja tegema vähemalt ühe tehingu. Tehingutasud kompenseeritakse järgneva kolme kuu jooksul iga kalendrikuu lõpu seisuga kokku maksimaalselt 100 euro väärtuses. Kõnealust 100-eurost summat saabki kasutada ainult tehingutasude katteks. Täpsemalt on kampaania tingimused välja toodud siin.

Kampaaniaga liitumise leht asub siin. Juhul kui mõni blogilugeja soovib läbi LYNX’i Soome filiaali kontot avada ning saada omale eelnimetatud 100 eurot tehingutasude krediiti, siis võib minuga ühendust võtta läbi blogi kontaktivormi. Palun lisa teatele enda nimi, sugu ja e-maili aadress.

Olgu öeldud, et 100 eurot tehingutasude krediiti saab ka soovitaja ehk antud juhul mina. Kuna olen ühe soovituse juba teinud, siis on mul juba 100-eurone krediit olemas. Oma tehingustatistikat vaadates julgen öelda, et sellest on küll ja veel ning kolme kuuga ei jõua sedagi ära kulutada. Seega omakasu mul siinkohal mängus ei ole.

Miks seda pakkumist kaaluda?

Põhjus, miks seda kampaaniat jagan peitub hoopis muus. Nimelt on tegu alustava investori jaoks erakordse võimalusega koostada vaid 3000 euro olemasolul endale täiesti tasuta (ilma tehingutasusid maksmata) 15-20 erinevast aktsiast või ETF-ist koosnev hajutatud portfell. See tähendab, et antud juhul võib iga üksiku tehingu summa olla isegi nõnda madal kui 150 eurot/dollarit. Ja meenutagem korraks ka seda, et antud maakleri juures väärtpaberiportfelli igakuine haldustasu puudub. Seega on väikeste summadega alustaja jaoks tegu suurepärase võimalusega.

Samas olgu siinkohal ka öeldud, et täna kehtiva seadusandluse kohaselt antud maakleri juures avatud kontot Eesti investeerimiskonto süsteemi kaasata ei saa ehk siis antud juhul tuleb realiseeritud kasumi tekkides tulumaks selle teenitud kasumi pealt ära maksta (tulumaksu kohustust edasi lükata ei ole võimalik).

Täiendus:

Alates 2017. aasta mai kuust ei ole enam võimalik minu soovitusel ülalkirjeldatud kampaanias osaleda. Mingil põhjusel lõpetas LYNX tehingutasude krediidi pakkumise kõigile neile, kes soovisid avada konto läbi minu soovituse. Küll aga kehtib kõnealune kampaania jätkuvalt kõigile teistele, kel juba LYNX’is konto olemas ja soovivad saada ise ja pakkuda sõbrale 100 euro ulatuses tehingutasude krediiti.

Värsked postitused, uudised ja sooduspakkumised otse sinu postkasti!

Comments

 1. van Kohv says

  Väärt soovitus. Tasub täitsa mõelda selle peale. Millised nüansid on ettevõtte alt investeerides?

  • Dividend Investor says

   Tulumaksu edasilükkamise võimalus kaob tänase seadusandluse valguses välismaise maakleri juures kontot avades vaid eraisikuna investeerides. Ettevõttele kontot avades võidad kodumaiste maaklerite/pankade hinnakirjaga võrreldes nii tehingutasudes kui ka haldustasudes, maksustamise pool ei tohiks mõjutatud olla. Teisalt juhul kui on soov tehingutasusid veelgi väiksemaks viia, siis teatud puhkudel (palju tehinguid igas kalendrikuus) võivad mõned teised välismaaklerid olla soodsamad.

 2. Kas välismaakleri juurde kolides tuleb mõnes teises pangas luua ka arveldusarve?

  • Dividend Investor says

   Ise ei pea välismaises pangas kontot avama, see tehakse mõnes mõttes automaatselt. Täpsemalt öeldes avatakse sulle maakleri enda pangakonto alla niinimetatud alamkonto, antud juhul Interactive Brokers’i kontole Citibank nimelises pangas. Seega sina kannad raha maakleri kontole ja maakler peab iga kliendi varade osas ise arvestust.

 3. Huviline says

  Kui ma avan konto Lynx-i Soome filiaalis, kas siis kogu kasutusliides on ka soome keeles, või on seda ainult nende avalik leht? Uursin ka lynxbrokers.com, seal inglise keelne info, aga 100 eur krediiti nad ei paku.

  • Dividend Investor says

   Nii kauplemisplatvorm kui veebirakendus on inglise keelsed ka siis kui avada konto läbi Soome filiaali.

  • Veiko says

   Lisaksin veel, et ka teenindust saab inglise keeles. Olen paaril korral abi vajanud ja abi on olnud inglise keeles soomekeelsete ekraanitõmmistega ja vastused on suhteliselt kiired.

 4. Annika says

  Kas keegi luges kusagilt välja ka selle kui kaua kampaania kestab? Väga ahvatlev oleks täna 10 000 eurot 500 euro kaupa erinevatesse “dividendikuningatesse” ära investeerida ja omada hästi hajutatud portfelli, kuid samas arvestades, et hetkel valdav enamus ettevõtetest kaupleb kõvasti üle turuhinna siis kas üldse on õige hetk sellise suurema ostu tegemiseks? Minu jaoks on see olemasolev säästetud 10tEUR päris suur summa, edasi oleks igakuiselt võimalus juurde panustada ca 500-700 eurot. Või arvestades minu investeerimishorisonti, mis on vähemalt üle 10a, ei oma see sisenemishetk nii väga tähtsust?

  • Dividend Investor says

   Mulle ei ole kampaania kehtivusaega kusagilt silma jäänud. Kui keegi lugejatest märkas kuskil miskit, siis võib julgelt jagada.

 5. Avasin detsembris Lynxis konto, helpdesk küsis kas “läbi selle blogi” saite infot 🙂 Vastasin et jah.. öeldi et Eesti kliente pidi viimasel ajal palju olema ja nad koondavad kõik Soome osakonna alla. Igaks juhuks uurisin, kas see juriidilises mõttes ka midagi muudab, aga väidetavalt kõik kehtiv seadusandlus on Hollandist, Lynxi ettevõte ise ka Hollandis, ja pangakonto vist Saksamaal. Niiet Ida-Euroopa geopoliitiline risk peaks maandatud olema.

 6. Kas Lynx kontole saab teha ka makseta väärtpaberikannet, et olemas olevat portfelli üle kanda?

  • Dividend Investor says

   Põhimõtteliselt saab. Sellisel juhul tuleb ülekantavate väärtpaberite kohta info edastada nii oma praegusele pangale/maaklerile kui ka Lynx’ile. Paljude Eesti investorite jaoks on siin siiski üks suur AGA. Nimelt öeldi mulle Lynx’ist, et LHV nii-öelda keeldus koostööst ja ei võimalda väärtpaberite ülekandmist Lynx’i/IB’sse. Teiste kohalike pankade osas kogemused/teadmised hetkel puuduvad.

 7. Rainer says

  Tere. Minul ka konto Lynx ca. poole aasta jagu. Seni olen saanud dividende läbi Lynx`i Citycon Oy`st ja makse kinni peetud 30%. Aga kuna investeering on suhteliselt väike, siis dividende 4 korda aastas ca. 20 eur. Sellest 15% saab antud juhul Soome maksuametist tagasi nõuda aga sellise summa pärast nagu ei viitsiks hakata avaldusi saatma (3 eur). Või kas kellelgil on kogemusi, kas selle tagasinõude peab esitama vaid korra või igal aastal?(konto on Eesti ettevõtte nimel) Aga varsti laekub ka Nokia dividendid ja samuti ka Telia Sonera rootsi poolelt. Rootsiga vist sama teema, et 30% peetakse kohe kinni. Soome avaldusega saan vast veel hakkama aga rootsiga juba läheb keeruliseks, kuid maksta tahaks siiski vaid 15 %.
  Siit siis põhiline küsimus mis mind kirjutama ajendas, nimelt kui ma investeerin näiteks- Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (EUR) | VWRL, kas siis antud ETF või üldse ETF puhul on kinnipeetav osa 15 % ja kas see on Lynx`s ka eraldatud laekudes, ehk kas siis kui laekub ETF`ist dividendid ja kas siis seal ka selgelt välja toodud kui palju on kinni peetud makse? Ühesõnaga soovin leida kogu maailma hõlmavat ETF, mis maksaks ka dividende ja samas oleks makstud dividendidelt 15 % makse, kuna mugavam oleks kui ei peaks kogu aeg kuskile avaldusi saatma. Või on veel mingi mõistlikum lahendus?

 8. Kristi says

  Tere!

  Kasutasin lahkelt Sind soovitajana, kui Lynx-iga liitusin ja nüüd on sellest juba rohkem kui kuu möödas ning 3 ostu tehtud. Kuu lõpus pidid nad tasaarveldama tehingutasud, mida see 100-eurokampaania lubas.
  Kas sa oskad nõu anda, kus seda näha võiks, et tehingutasud on komepenseeritud?
  Praegu ma seda küll kusagilt välja ei loe, et mingi tasaarveldus oleks toimunud…

  Aitäh!

  Kristi

  • Dividend Investor says

   Jah, just hiljuti sain infot, et tehingutasude boonuse kasutamiseks on aega 3 kuud ja kompensatsioon saabub ühe kuu jooksul pärast selle 3-kuulise perioodi lõppemist. Kompensatsioon kantakse üle ühe kandega ehk siis eraldiseisvalt iga tehingut või igas kalendrikuus tehtud tehinguid ei kompenseerita. Kogu summa peaks siis saabuma ühekorraga pärast 3-kuulise perioodi lõppemist.

   • Kristi says

    Aitäh!
    Ja aitäh ka uue kasuliku postituse eest! 🙂

   • Dividend Investor says

    Võta heaks! Ja tore, et uus selleteemaline postitus ka kasuks tuli.

 9. Dividend Investor says

  Täiendavalt mainin igaks juhuks ära, et LYNX’i kaudu Balti börsidel kaubeldavaid väärtpabereid osta ei ole võimalik.

 10. van Kohv says

  Jääb natuke segaseks, kuidas LYNX-ist raha välja kanda oma pangakontole ja kui suur on sellega kaasnev teenustasu?

  • Dividend Investor says

   Raha saab välja kanda näiteks Account Management Home veebilehelt. Sealt tuleb siis menüüst valida “Funding” ja avanevast rippmenüüst “Fund Transfers”. Raha välja kandmiseks tuleb “Transaction Type” lahtrisse valida “Withdraw”.

   Vähemalt möödunudaastase hinnakirja kohaselt on 1x kuus Lynx’i kontolt väljamakse tegemine tasuta, iga järgnev euro makse (SEPA) samas kalendrikuus maksab 1,00 EUR.

 11. van Kohv says

  Nii, pidin küll meelde tuletama neile, aga sain oma kompensatsiooni eile kätte 🙂 Ülekande kohta tuli ka eraldi märgukiri ning see kajastub “cashi” all.

  • Dividend Investor says

   Rõõm kuulda ja aitäh, et siin seda jagasid!

  • Georg says

   Tundub, et neile peabki kolme kuu möödudes meelde tuletama seda “kompensatsiooni” maksmist. Peale seda, kui teenustasusid tagasi küsisin, täpsustati minuga teenustasude summad. Raha kanti sama päev arvele ja vabandati viivituse pärast.

 12. Kaarel says

  Tere,

  Kas see eraldi postitus Lynx keskonnas teostamisest jäi tegemata, või ei suuda ma seda lihtsalt leida.

  • Dividend Investor says

   Tehingute tegemise ülevaade allalaetaval kauplemisplatvormil on leitav siit. Niinimetatud web-traderi ehk veebipõhise kasutajaliidese osas ei ole ülevaadet kirjutanud kuna ise seda üldiselt ei kasuta.

 13. Kaks küsimust selle pakkumise osas?
  Esiteks, kas see hetkel veel toimib (Veebilehel on see inff veel ülal)? Et peaks kelleltki soovituse saama ja siis edasi?
  Teiseks, kas LYNX peab automaatselt aktsiate müügi kasumi ja dividendide puhul maksud kinni? Või on sellest kuidagi võimalik hoiduda?

  • Dividend Investor says

   Kampaania toimimise kohta ei oska kahjuks kommenteerida.

   Realiseeritud kasumilt LYNX tulumaksu kinni ei pea, see tuleb igal eraisikust investoril ikka ise deklareerida ja tasuda. Dividendide tulumaksustamine sõltub väärtpaberi registreerimise riigist. Osadel puhkudel peetakse tulumaks kinni (USA, enamus mandri-Euroopa riike), osadel mitte (näiteks Suurbritannia).

Speak Your Mind

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.